1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şahap Akçadağ'dan Amedspor'a destek
Şahap Akçadağ'dan Amedspor'a destek

Şahap Akçadağ'dan Amedspor'a destek

Diyarbakırspor’un eski Futbol Şube Sorumlusu Şahap Akçadağ, TFF’nin Amedspor’a karşı verdiği cezayı doğru bulmadığını belirterek, “Umut ediyorum ki TFF bu yanlıştan en kısa sürede geri döner” dedi.

A+A-

Akçadağ, Amedspor’un 2.ligde olmasına rağmen namağlup olarak çeyrek finale kadar, bileğinin hakkıyla geldiğini ifade ederek, TFF’nin Amedspor’un buralara kadar gelebileceğini tahmin edemediği için böyle bir ceza yöntemine başvurduğunu savundu. Akçadağ konuşmasını şöyle sürdürdü: “Futbolun evrenselliği insanları barışa, dostluğa götürmesidir.


TFF Amedspor’un buralara kadar gelebileceğini önceden tahmin etseydi, daha gruplara gelmeden önünü keserdi. Ben böyle görüyorum. TFF adaleti eşit şekilde dağıtmalıdır, bu işlere TFF girmemelidir.

 

Adaletin topuzunu eşit uygulamazsa, o zaman hiç bir güvenirliği kalmaz. Amedspor’a verilen cezanın haksız olduğuna neredeyse tüm ülke hem fikir. Fenerbahçe ile eşleşmenin hemen ardından, bir kaç saat sonra bunu açıklamalarıda telaşlarından kaynaklanıyor. “Ya Amedspor Fenerbahçe’yi de elerse” diye paniklediler. TFF aldığı bu kararı bir an önce düzeltmelidir.

 

HABERE YORUM KAT