1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. ‘Sağlıkta yıkım projesidir’
‘Sağlıkta yıkım projesidir’

‘Sağlıkta yıkım projesidir’

Diyarbakır Tabip Odası, Fırat Utkur isimli doktorun hasta yakınları tarafından darp edilmesini protesto ederek, “Bunların sorumlusu ‘Sağlıkta Dönüşüm Programı’ denilen sağlıkta yıkım projesidir” dedi.

A+A-

Diyarbakır Tabip Odası, özel bir hastanede çalışan Doktor Fırat Uykur’un hasta yakınları tarafından darp edilmesine ilişkin hastane önünde basın açıklaması düzenledi.

Çok sayıda doktorun katıldığı açıklamada konuşan Diyarbakır Tabip Odası Başkanı Cengiz Günay, her geçen gün doktorlara yönelik saldırıların arttığına işaret ederek, “Bunların sorumlusu sağlığı piyasa, hastaneleri işletmeye çevirerek sağlık çalışanlarının çalışma koşullarını düzeltmek için hiçbir şey yapmayan, kışkırtılmış sağlık talebini azdıran, ‘Sağlıkta Dönüşüm Programı’ denilen sağlıkta yıkım projesidir” dedi.

Herkese, eşit, ücretsiz, anadilde, ulaşılabilir ve nitelikli sağlık hizmetini savunduklarını belirten Günay, “Yeni Ersinler ve Kamiller kaybetmek istemiyoruz. Sağlık çalışanları ile hastaları karşı karşıya getiren anlayıştan vazgeçmeye ve önlem almaya davet ediyoruz” diyerek Sağlık Bakanlığı’na uyarıda bulundu.  Açıklama “Edi bese” sloganı eşliğinde alkışlarla sona erdi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler