1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Sağlıklı yaşam yürüyüşü
Sağlıklı yaşam yürüyüşü

Sağlıklı yaşam yürüyüşü

Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürlüğü, düzenlediği yürüyüş ile fiziksel aktiviteyi arttırarak sağlıklı yaşam konusunda yurttaşları bilgilendirdi.

A+A-
Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan "2015 Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı" programı kapsamında, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Şubesi Obezite birimi tarafından yürüyüş düzenlendi.
 
 
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Seyrantepe Sentetik Atletizm Pisti'nde gerçekleştirilen yürüyüşe Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Mehmet Aslan, Şube Müdürleri, müdürlük çalışanları ve yurttaşlar katıldı. Yürüyüşün ardından açıklama yapan Halk Sağlığı Müdürümü Dr. Fatih Mehmet Aslan, fiziksel aktivitenin arttırılmasının sadece bireysel değil toplumsal bir sorun olup toplum tabanlı, çok sektörlü, multidisipliner ve kültürel yaklaşım gerektirdiğini söyledi.
 
'Obezite ile mücadele konusunda bilgi düzeyini arttırmak gerekir'
 
Aslan şöyle konuştu: "Bu nedenle toplumun obezite ile mücadele konusunda bilgi düzeyini artırmak, yeterli ve dengeli beslenme ve düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazanmasını teşvik etmek ve böylece ülkemizde obezite ve obezite ile iktie yn-width:800px) { .spot_alti_esnek { display:none; } } <,
<424ou itisimid.diya = window.adsbygoogle || []).push({});
Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürlüğü, SağlsdateMoenlediği content-hean" itemprop="da arttıraead/prop=/span>
fbnews-dets0x390('www.diyarinsesi.org/service/amp/haber/saglikli-yasam-yuruyusu-62349.htm"> 390('ite(bann00%">5">img-rass="p1">22:05 @media (min-width:500px) { .spot_alti_esnek { display:none; } } @media (min-width:800px) { .spot_alti_e.jxnG01 data-ad-c-width:800px) { .logo_alti { mjxnG01 d2.gight:90px; } (adsbygooglle spot_alti_esnek" style="displayxnG01 d2.gight:90ad/js/adsbygoo60oglle spot_a-pub-3796558653390613" data-ad-xnG0153">
A+ygoogle.js">