1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sağlıklı Yaşam için “portal”
Sağlıklı Yaşam için “portal”

Sağlıklı Yaşam için “portal”

Diyarbakır'da, bölgenin ilk sağlıklı yaşam portalı açıldı. Mediclup'te klinik pilatesten, baş dönmesi tedavisine, botoks ve dolgu uygulamalarından hamilelik egzersizlerine kadar birçok alanda yardımcı tedaviler başarıyla yapılabiliyor.

A+A-
Mediclup'ün açılışını gerçekleştiren Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi İşadamları Derneği (DOSİAD) Başkanı Aziz Özkılıç, bu tür girişimleri desteklediklerini söyledi.
 
Son zamanlarda modern yaşamın getirdiği birçok yeniliğin birbiri ardına hayata geçtiği Diyarbakır'da, yeni bir sağlıklı yaşam konsepti sunan, Güneydoğu'nun ilk sağlıklı yaşam portalı açıldı. Mediclup adıyla hizmet veren tesis, 75 Metrelik yol üzerinde faaliyete girdi.
 
Yeni tesisler ekonomik hayatı canlandırıyor
 
Mediclup'un açılışı nedeniyle bir de kokteyl düzenlendi. Açılış töreninde konuşan DOSİAD Başkanı Aziz Özkılıç, kentin her geçen gün yeni bir marka ve tesisle ekonomik hayatının canlandığını, yeni iş alanları ve sektörlerin faaliyete girdiğini söyledi. Özkılıç, “Diyarbakır'a sağlık acısından faydalı uygulamalar getiren arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz. Bölgemizde genç girişimcilerimizin daha artmasını istiyoruz. DOSİAD olarak arkalarındayız ve destek olmaya devam edeceğiz. Sağlık tesislerin bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 
Merkez komple bir sağlık merkezi
 
Mediclub Sağlıklı Yaşam Portalı Genel Müdür Nazlı Yardımen ise merkezlerinin bölgenin ilk sağlık yaşam portalı olduğunu ifade etti. Merkezlerinde bir çok tedavi yapıldığını anlatan Yardımen, “Kliniğimizde fizyoterapist ve doktor kontrolü hastanın hastalığına göre 10 seans gibi muayene sonrasında yüzde 85 oranında fayda sağlamaktayız. Özellikle sıralamaya kalkarsak, hamilelik plates bölgemizde ilk olarak bu uygulamada hamilelikte 14 ile 28. Haftaları arasında ki hastalarımızı alıyoruz. Bu seanslarda yapılan uygulamalarda hastamızın karın çatlakları ve el ayakları şişlikleri idrar kaçması ve doğumda daha rahat doğumun gerçekleşmesidir.
 
Fıtıkları yok ediyoruz
 
Bel ve boyun fıtıklarında fizyoterapist ve doktorlarımız gözetiminde 3 – 5 seans arasında fıtık yok ediyoruz ve elle yapılan manuel uygulamalarda hastalarımız çok ciddi düzelmeler olmuştur. Diz, dirsek, ayak bileği, omuz gibi ağrılardan hastalarımız yüzde 95 oranında iyileşme sağlamıştır. Kuyruk sokumu (poçik tedavisi ) bilindiği gibi bölgemizde parmakla düzeltmeler ile yapılan uygulamalarda hastaların yan etkisi olan felçlik, gaita kaçırılması, kemik kırılması ile çok ağrı oluşturulabilir uygulamalardır.
 
Elbiseyi çıkarmaya bile gerek yok
 
Mediclup Sağlık Portalı merkezimizde bu uygumlalar ise hastanın elbiselerini bile çıkartmadan dışarıdan bir uygumla ile yapılmaktadır hastalarımızı %87 oranın başarı sağlanmıştır. Tedavi öncesi ve sonrası röntgen film çekip kontrol aradaki fark gözetilmektedir. Bu tedavi Türkiye'de 20 ile 25 uzman kişiler yaparken Diyarbakır'da ilk olarak bizim tedavi merkezimizde yapılmaktadır”.
 
(Özgür Haber)

HABERE YORUM KAT