1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Sağlıklı et tüketimi toplantısı
Sağlıklı et tüketimi toplantısı

Sağlıklı et tüketimi toplantısı

SİİRT- Siirt Belediyesi ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, kasapların sorunlarını çözmek ve halkın daha sağlıklı et tüketmesini sağlamak için toplantı yaptı.

A+A-

Siirt Belediyesi konferans salonunda düzenlenen toplantıya, Siirt Belediye Başkan Yardımcısı Ferhat Yasan, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İzzet Murat, belediye zabıta veterinerlik birim amirleri ve çok sayıda kasap katıldı.

Toplantıda konuşan Başkan Yardımcı Yasan, kasapların sağlık koşullarına uygun et kesimi yapmaları gerektiğini belirterek, etlerin kurallara uygun olarak teşhir edilmemesini sağlayacaklarını söyledi.

Yasan, "Tüm esnafların sağlık bilgisi kurallarına uyması gerekiyor. Belediye olarak kaçak et kesimine ve etlerin sağlıksız ortamda teşhir edilmesine artık izin vermeyeceğiz. Bunla ilgili olarak denetimlerimiz arttıracağız. Bu Siirt'teki kasaplarda sağlıksız bir şekilde teşhir edilen et görüntüleri kentimize ve halkımıza yakışmıyor" dedi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İzzet Murat ise, kasap esnafının ana sorununun ettin satışa sunum şekli olduğunu, bunun da mevzuata aykırı olduğu uyarısında bulundu.Toplantı, soru cevap ile sona erdi.


(MND-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT