1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sağlıkçılardan Sur başvurusu
Sağlıkçılardan Sur başvurusu

Sağlıkçılardan Sur başvurusu

Sağlık çalışanları Diyarbakır'ın Sur'da mahsur kalan ve aralarında bebek, çocuk, kadın ve yaralıların da bulunduğu 200'e yakın sivilin alınması için Diyarbakır Valiliği'ne başvurdu.

A+A-

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) ve Diyarbakır Tabipler Odası Diyarbakır'ın Sur ilçesinde mahsur kalan ve aralarında bebek, çocuk, kadın ve yaralıların da bulunduğu 200'e yakın kişinin alınması için, Diyarbakır Valiliği'ne başvurdu.

Dilekçe ile valiliği başvurduklarını ve yaralıların alınması için gönüllü olduklarını bildirdiklerini ifade eden SES Diyarbakır Şube Eşbaşkanı Selma Atabey, biran önce yaralıların saldırı bölgesinden alınası gerektiğine vurgu yaptı. Vali ile görüşme taleplerinin "uygun değil" gerekçesiyle kabul edilmediğini belirten Atabay, valilikten gelecek cevabı beklediklerini ifade ederek, "Yaralıları almak için gönüllüyüz. Cizre'de tüm girişimlerimize rağmen hüsrana uğradık. Umarım burada durum farklı olur ve olumlu bir cevap alırız" dedi.

 

Her şey hazır cevap bekliyoruz'

 

Türkiye'nin de imzası bulunduğu Cenevre Sözleşmesi'ni hatırlatan Atabay, "Umuyoruz, yaralıların alınması noktasına olumlu cevap verilsin. Türkiye imzasının bulunduğu sözleşmenin gereklerini yerine getirsin. Biz de sağlıkçılar olarak yaralıları almakta gönüllüyüz. Şuan da her şey hazır sadece gelecek olumlu cevabı bekliyoruz" diye konuştu.

 

(Baver Değer)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler