1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sağlıkçılardan “Hızlı davran hayatını kurtar” yürüyüşü
Sağlıkçılardan “Hızlı davran hayatını kurtar” yürüyüşü

Sağlıkçılardan “Hızlı davran hayatını kurtar” yürüyüşü

Sağlık Bakanlığı’nın sürdürdüğü 2015 Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı Programı kapsamında, Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürlüğü, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Şubesi Obezite Birimi ve Kronik Hastalıklar Birimi tarafından, toplumun kalp krizi belirtileri konusun

A+A-

Etkinliğe Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Mehmet Aslan, Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Murat Koç, Şube Müdürleri, müdürlük çalışanları ve halkımız yoğun ilgi gösterdi.


Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Mehmet Aslan yürüyüş sonrasında yaptığı konuşmada “Hızlı Davran Hayatını Kurtar” projesi ile toplumun kalp krizi belirtileri konusunda bilinçlendirilmesi ve acil durumlarda 112’yi arayarak hastaneye ambulans ile gitmelerini sağlanması, hastaların rahatsızlıklarının kalp krizi olması durumunda ambulansın ilgili hastayı doğrudan anjiyo yapılan merkezlere ulaştırılması konusunda yürüyüşe katılanları bilgilendirdi.


Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından katılımcılara su, broşür, dağıtılarak sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite konularında bilgilendirme yapıldı.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler