1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sağlıkçılardan Deniz Feneri protokolüne tepki
Sağlıkçılardan Deniz Feneri protokolüne tepki

Sağlıkçılardan Deniz Feneri protokolüne tepki

SES Diyarbakır Şubesi ve Diyarbakır Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın Deniz Feneri Derneği ile protokol imzalamasına tepki gösterdi.

A+A-
Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Diyarbakır Şubesi (SES) ve Diyarbakır Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın Deniz Feneri Derneği ile imzaladığı işbirliği protokolüne, yaptığı açıklamayla tepki gösterdi.
 
 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Diyarbakır İl Müdürlüğü binası önünde gerçekleşen açıklamaya, çok sayıda sendika ve dernek üyesi katıldı. "Sadaka değil sosyal hizmet" sloganının atıldığı eylemde konuşan SES Diyarbakır Şube Yöneticisi Fatma Yıldıztan, AKP'nin sosyal hizmetleri kendi çıkarları ve ideolojik bakış açısıyla şekillendirdiğini söyledi.
 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın Deniz Feneri ile imzaladığı protokole göre, sosyal incelemelerle ekonomik yoksunluk yaşadığı tespit edilen birey ve ailelere ekonomik ve sosyal desteğin yapılması görevinin Deniz Feneri'ne verileceğini belirten Yıldıztan, "Bakanlığın Deniz Feneri gibi şaibeli bir dernekle yaptığı bir protokol yapması başlı başına bir skandaldır" dedi. Dernek hakkında devam eden yolsuzluk davasına dikkat çeken Yıldıztan, "Anlaşılan o ki, bu protokol iktidarın Deniz Feneri Derneğini aklama ve derneği güçlendirme operasyonun bir parçası olup, iktidarların kirli ilişkileri içinde korunma ihtiyacı olan çocukların geleceğini yolsuzluk ve dolandırıcılıkla bilinen bir derneğe bırakmakta hiç tereddüt gösterilmediği ortadadır" diye konuştu.
 
 
(DİHA)

HABERE YORUM KAT