1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sağlıkçılar piknikte buluştu
Sağlıkçılar piknikte buluştu

Sağlıkçılar piknikte buluştu

Sağlık-Sen Diyarbakır Şubesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen piknik etkinliği deve geçidi piknik alanında gerçekleştirildi. Bin 300 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen piknikte, yöresel şarkılarla mini bir konser verildi

A+A-
Sağlık-Sen Diyarbakır Şubesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen
piknik etkinliği deve geçidi piknik alanında gerçekleştirildi. Bin 300 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen piknikte, yöresel şarkılarla mini bir konser verildi.
 
Sağlık-Sen Diyarbakır Şubesi her yıl geleneksel hale getirdiği ve Hemşireler, Ebeler ve Anneler günü vesilesiyle yapılan pikniğe katılım yoğun oldu. 
 
 
Deve geçidi piknik alanında yapılan pikniğe Sağlık çalışanları aileleriyle katılım sağladı. Bin 300 kişinin katılımıyla gerçekleşen pikniğe; Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Aziz Aslan, Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu da katıldı.
 
 
'Özlük Haklarına erişemedik'
 
 
Yöresel şarkılarla mini bir konserin verildiği piknikte, çalışanlar halaylarla gönüllerince eğlenip stres attı. Kısa bir açılış konuşması yapan Ensarioğlu, bu yıl düzenledikleri pikniğe buruk girdiklerini belirtip sözlerini şöyle sürdürdü:
 
 
“Her yıl Hemşireler, Ebeler ve Anneler günü dolayısıyla geleneksel olarak yaptığımız pikniğimize hepiniz hoş geldiniz. Güzel bir günü Sağlık-Sen ailesiyle geçirmenin mutluluğu ve heyecanı içerisindeyken hak ettiğimiz özlük haklarına erişemediğimiz için içimizdeki burukluğu kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz”.
 
 
'Taleplerimiz hala karşılık bulmadı'
 
 
Adaletsiz döner sermaye dağılımlarının hala devam ettiğini, çocuklarını gönül rahatlığıyla bırakabilecekleri kreşlerin hala oluşturulmadığını ve bu konuda çözüm noktasın atılan herhangi bir adımı görmediklerini belirten Ensarioğlu, yıpranma payının emekliliğe yansıması konusunda da taleplerine hala karşılık bulamadıklarını belirtti. Ensarioğlu konuşmasının devamında şunları söyledi:
 
 
“Diyarbakır'da zaten çok zor şartlar altında, sayıca eksik sağlık personelleriyle çalışan sağlık çalışanlarımıza mobing asla kabul edebileceğimiz bir husus değildir. Bunu yapan herkim olursa olsun karşısında olacağımızı belirtir, gerekli her türlü yaptırımın yapılacağını bilmenizi isterim. Taleplerimizi alma noktasında mücadelemiz sizlerin yardımıyla da devam edecektir. Bunu unutmasınlar ki Sağlık Çalışanları ve Sağlık Bakanlığı aynı pazılın birer parçasıdır. Bakanlık biz olmadan asla Sağlıklı Türkiye resmini tamamlayamaz. Sağlıklı bir Türkiye İstiyorlarsa biran evvel Sağlık Çalışanlarının taleplerine cevap bulunsun.” Piknik öğle yemeğinin ardından organize edilen çeşitli sosyal aktivitelerin ardında son buldu.

HABERE YORUM KAT