1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sağlık sorunları masaya yatırılacak
Sağlık sorunları masaya yatırılacak

Sağlık sorunları masaya yatırılacak

Diyarbakır'da düzenlenecek olan Sağlık-Sen Genişletilmiş Bölge Divan Toplantısında sağlık çalışanlarının sorunları ve çözüm önerileri tartışılarak çözüm önerileri için neler yapılabileceği konuşulacak.

A+A-

Sağlık-Sen Diyarbakır Şubesi Pazar günü Hilton Otel'de Genişletilmiş Bölge Divan Toplantısı gerçekleştirecek.

Bölgenin sağlık sorunları ve çözüm önerilerinin tartışılacağı divan toplantısına Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Sağlık Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, 21 ilin Sağlık-Sen Şube Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri bunun yanı sıra çok sayıda sağlık çalışanları katılacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, her yıl düzenli olarak yapılan toplantıda sağlık gelinen son noktanın tartışalacağını belirterek, “Toplantı kapsamında bölgenin sağlık sorunları ve çözüm önerilerini konuşarak çalışanların sorunları ve taleplerini dile getirip bu konuda çözüm üretmeye çalışacağız. Bunun yanı sıra 112 çalışanlarının sorunları ve aile hekimliğinin nöbet sisteminin de konuşalacağı toplantıda sağlıktaki sorunlar dile getirilip çözüm önerileri de masaya yatırılacak. Bu konuda sağlık personellerimizin sorunlarının çözümünü de masaya yatıracağız. Tüm üyelerimizi toplantıya bekliyoruz” diye konuştu.
 

HABERE YORUM KAT