1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sağlık-Sen’den sağlık çalışanlarına müjde
Sağlık-Sen’den sağlık çalışanlarına müjde

Sağlık-Sen’den sağlık çalışanlarına müjde

Sağlık Sen Diyarbakır Şubesi Memur Sen Konferedasyonu olarak sağlık çalışanlarının çalışma koşulları ve hakları için toplu sözleşme masasına oturacaklarını belirtti.

A+A-

Sağlık Sen Diyarbakır Şubesi Başkanı Nurhak Ensarioğlu sağlık çalışanlarına müjde verdi. Memur Sen Konferedasyonu olarak yaklaşık 2,5 milyon, Sağlık-Sen olarak ta 500 bin sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının hakları ve çalışma koşulları için toplu sözleşme masasına oturacaklarını belirtti.


Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, “Memur Sen Konfederasyonu olarak yaklaşık 2.5 milyon, Sağlık Sen olarak ise 500 bin sağlık ve sosyal hizmet çalışanımızın çalışma koşulları ve hakları için, önümüzdeki hafta başından itibaren toplu sözleşme masasında olacağız. Aileleri ile birlikte 10 milyondan fazla insanımızın geleceğini ilgilendiren toplu sözleşme müzakerelerinin adalet ve hakkaniyet temelinde sonuçlanması dileğiyle sözlerime başlarken, basın toplantımıza gösterdiğiniz ilgiden dolayı 500 bin sağlık ve sosyal hizmet çalışanı adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Ensarioğlu, toplu sözleşme taleplerini Türkiye genelindeki il teşkilatları ve onbinlerce üyelerinin katılımıyla 81 ilde hastane önlerinde duyurduklarını ve kamuoyuyla paylaştıklarını belirttiği açıklamada “Sadece taleplerimizi paylaşmak için değil, Suruç’ta sönen hayatları, kahpece pusularla şehit edilen askerlerimizi, polislerimizi dualarla anmak, sağlık çalışanlarını kaçıracak, ambülanslara ve sağlık kurumlarına saldıracak kadar vahşileşen pkk saldırılarını tel’in etmek için toplanıyoruz. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının tabandan tavana işleyen istişare süreçleri ile hazırladığı, biraz sonra açıklayacağımız toplu sözleşme taleplerimizin, 74 milyon ülke insanının duyarlılığını ve desteğini hak ettiğini buradan açık yüreklilikle ifade etmek istiyorum. Çünkü her gün ailesini ihmal edip, hastasına yoldaş, yaşlısına evlat, engellisine destek, kimsesize aile olan sağlık ve sosyal hizmet çalışanı, artık milletimizin vefasını hissetmek istiyor.

Kamu hizmeti tanımını; taşıdığı riskler ve sorumluluklarıyla birlikte  ‘24 saat esaslı hayata hizmet’ şekline dönüştürerek devletin alicenaplığını, onurunu temsil eden şefkat kahramanları artık devletinin adaletini hissetmek istiyor.  500 bin sağlık ve sosyal hizmet çalışanını, sağ salim evine dönmesi duasıyla işine uğurlayan, devletine, milletine emanet eden aileleri, onların sağlıklı, huzurlu ve güven içinde çalıştıklarından emin olmak istiyor” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler