1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sağlık-Sen kongre yaptı
Sağlık-Sen kongre yaptı

Sağlık-Sen kongre yaptı

Sağlık-Sen Diyarbakır Şubesi 3. olağan genel kurulu yapıldı.

A+A-
Bir otelde yapılan ve yaklaşık 250 üyenin hazır bulunduğu 3. olağan genel kurulda Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Aziz Aslan, Diyanet-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ömer Evsen, Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Sait Avar ve şube üyeleri hazır bulundu.
 
Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Sağlık-Sen ailesi olarak çalışanlarının maddi ve özlük haklarını korumayı kendilerine görev bildiklerini söyledi. Bu bilinçle çalışmalar yaptıklarını belirten Ensarioğlu, ülkede demokrasinin yerleşip güçlenmesi ve bireysel özgürlük alanın genişletmesi adına da çalışmalar yaptıklarını söyledi.
 
MİLLETİ EZEN BİR ANAYASA!
 
Ensarioğlu,şunları kaydetti: "Milleti ezen bir anayasa yerine daha sivil bir anayasanın olması için referandum da 'evet' diyerek anaların ağlamaması ve kardeşlik hukukunun gelişmesi için çözüm sürecine de destek verdik. Kamuda kılık kıyafet ve başörtü özgürlüğü için 10 milyon imza toplayıp TBMM'ye sunduk. Bizce sendika üyeliğini sıradan kağıda atılan bir imza değil, maddi ve özlük hakların korunması için bizlere teslim edilmiş olan bir emanet olarak görüyoruz." Konuşmaların ardından tek liste halinde gidilen kongrede Ensarioğlu başkanlığındaki yönetim tekrar göreve seçildi.
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT