1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sağlık-Sen, işyeri temsilcileri ile istişare etti!
Sağlık-Sen, işyeri temsilcileri ile istişare etti!

Sağlık-Sen, işyeri temsilcileri ile istişare etti!

V.I.P Garden Kahvaltı Ve Yemek Dünyasında buluşan Sağlık-Sen iştişare toplantısında Diyarbakır Şubesi’nce, işyeri temsilcilerine yönelik ‘İstişare’ toplantısı düzenlendi.

A+A-

Toplantıya, AK Parti Diyarbakır Milletvekili adayı Galip Ensarioğlu, Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhat Ensarioğlu ve 370 işyeri temsilcisi ve üye katıldı. 
“SORUMLULUĞUMUZUN FARKINDAYIZ”  
Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Sağlık-Sen işyeri temsilcilerine hak mücadelesinde hep beraber verdikleri emeklerinden dolayı teşekkür etti. Kendilerinin diğer sendikalar gibi olmadığını vurgulayan Ensarioğlu, “Biz diğer sendikalar gibi değiliz, sorumlulukların farkında olan ve biz yanlışa yanlış diyecek kadar yürekliyken doğruyu taktir edecek kadar da asil bir duruşun temsilcileriyiz. Genelde ülkemizde özelliklede ilimizde ve bölgemizde yaşanılan ölümlerin bir an önce son bulması yerine huzur, güven ve kardeşlik ortamının tekrar inşa edilmesi, akan kanların ve gözyaşlarının bir an önce son bulmasını temenni ediyoruz” dedi. 
 
 “ŞİFA ELİYİZ”  
Yaptıkları işin öneminin ve yaşam için gerekliliğinin farkında olduklarının altını çizen Nurhak Ensarioğlu, şöyle dedi: “Bizler hizmet ederken şifa eli olduğumuzun bilinciyle çalışmaktayız. Özetle diyoruz ki; biz sağlıkçıyız ve görevimizi icra ederken ‘’her kim bir insan hayatını kurtarır ise, bütün insanlığı kurtarmış sayılır’’ şiarıyla hizmet vermekte ve insani değerleri taşıyan her sağlık çalışanımızın da bu düşüncelerle görevinin başında olduğunu düşünmekteyiz. Sağlıkta son bir yılda yaşanılanları görünce Sağlık-Sen Diyarbakır Şubesi’nin önemini daha bir idrak ediyoruz. Bizler etkili sendikacılığın öncülüğünü teşkil etmekteyiz. Etkili sendikacılığı kazanımlara dönüştüren genel yetkili sendikanın mensuplarıyız. Bizler bu hak mücadelesini: Özelde sağlık çalışanları genelde ise insana hizmet için üslenmişiz. 
 
 
 Yaşanılan mevcut terör olayları sağlık çalışanlarının tümünü mağdur etmektedir. Bir maaş ikramiyesi ya da en yüksek katsayılardan döner sermaye ödemesi yapılacak olur ise il geneli sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde dağıtılmalı.

Bu konuda yapılacak çalışmalarında şimdiden yetkilileri uyarıyoruz çünkü sağlık çalışanları terörden dolayı mağdur edilmemelidir. Biz sağlık-Sen ailesi olarak çalışanlar arasında dil, din, ırk, cinsiyet gözetmeksizin tüm sağlık çalışanlarının sorunlarını sorunumuz görüyoruz ve bu erdemliler hareketi mensupları oldukları sürece de diyoruz ki: vermiş olduğu hizmette insan ayırımı yapmayan biz sağlık çalışanların yüzde 99’u Sağlık-Sen üyesi olsa bizler geriye kalan %1’in sorunlarıyla da dertlenen, tasalanan ve sorunların çözümü için var olan tek sendikayız”

YENİ KAZANIMLAR ELDE ETTİK

Nurhak Ensarioğlu, 2016 yılı itibariyle üçüncü dönem toplu sözleşme kazanımlarının hayata geçtiğini belirterek, “Tüm çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olsun. Sağlık çalışanları için tekbir kazımı bile olmayan kimi sendikalar bu büyük kazanımları karalama ve değersizleştirme çabalarındadırlar. 3.cü dönem toplu sözleşmelerde bizler onlar içinde kazanımlar elde ettik bu kazanımlarda kazanmayan yok. Malum sendikalar masaya çakılı kalırken Memur-Sen ailesi olarak sendikamız dik duşuyla masayı tatil ettiğini unutmayalım” şeklinde konuştu.  
 
SAĞLIK SORUNLARINI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ 


AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ensarioğlu ise, Bölgede yaşananları yakından takip ettiğini ifade ederek, sorunların karşısında üzerlerine düşen her şeyde var olduklarını söyledi. Sağlıkta yaşanılan sorunlarla ilgili sürekli Sağlık-Sen Diyarbakır şubesi ile sürekli iletişimde olduklarına değinen Ensarioğlu, sendikanın kendilerine sunduğu raporların son derece önemli olduğunu ve çözüm noktasında olmazsa olmaz olduğunu vurguladı. Toplantı sonunda ortak bir değerlendirme yapıldı. 
 

HABERE YORUM KAT