1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sağlık emekçisi kadınlar Sur'a yürüdü
Sağlık emekçisi kadınlar Sur'a yürüdü

Sağlık emekçisi kadınlar Sur'a yürüdü

"Ölüme karşı yaşam, siyaha karşı beyaz duruş" sloganıyla süren "Beyaz nöbet" eylemini devralan KJA Sağlık Komitesi ve SES Kadın Meclisi üyesi kadınların Sur'a yapmak istediği yürüyüşü engelleyen polis, "eylemi yaparsanız gereğini yaparız" tehdidinde bulun

A+A-

Diyarbakır Sağlık Platformu'nun, Büyükşehir Belediyesi önünde "Ölüme karşı yaşam, siyaha karşı beyaz duruş" sloganıyla başlattığı "Beyaz nöbet" eylemi 24'üncü gününde.

 

Nöbet eylemini KJA Sağlık Komitesi ve SES Kadın Meclisi devraldı. Nöbet eylemine Ankara, Adana ve Van'dan gelen tıp öğrencileri de destek verdi. Nöbeti devralan sağlık emekçisi kadınlar zılgıtlar ve "Jin jiyan azadi", "Amed uyuma Suriçine sahip çık" sloganlarıyla Sur'a girmek için yürüyüşe geçti.

 

Yürüyen kadınların Şeyh Sait Meydanı girişinde önünü kesen polisler, slogan atmayı sürdüren kadınlara "Bir daha aynı eylemi yaparsanız gereğini yaparız" tehdidinde bulundu.

 


Engelleme üzerine sağlık emekçisi kadınlar, belediyenin önüne dönerek nöbet eylemine devam etti. Yürüyüşün ardından çok sayıda zırhlı araçla belediye binası önüne gelen polis bölgeyi ablukaya aldı.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler