1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sağlık emekçilerinin Sur eylemi 13’üncü gününde
Sağlık emekçilerinin Sur eylemi 13’üncü gününde

Sağlık emekçilerinin Sur eylemi 13’üncü gününde

Bölgede devam eden sokağa çıkma yasaklarında sağlık ve yaşam hakkının gasp edilmesini protesto eden ve taleplerinin yerine getirilmesini bekleyen sağlık emekçilerinin nöbet eylemi 13’üncüi gününde devam ediyor.

A+A-

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bir ayı geride bırakan sokağa çıkma yasağı nedeniyle insanların yaşam ve sağlık hakkı ihlal edildiği için yasağın sürdüğü 6 mahalleye girme talebiyle Diyarbakır Sağlık Platformu tarafından "Ölüme karşı yaşam, siyaha karşı beyaz duruş" sloganıyla Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde başlatılan nöbet eylemi 13’üncü gününde. Sağlık emekçileri, sağlık hizmeti verebilmek için acil yardım, genel cerrah ve farklı sağlık dallarından oluşturulan 10 kişilik sağlık ekibiyle Sur'a girmeyi bekliyor.
 
Sağlık çalışanları taleplerini şöyle sıraladı:
 
“Aralıklı olarak bölgede aylardır devam eden sokağa çıkma yasaklarının kesinlikle son bulması. Sağlık çalışanları üzerindeki baskıların son bulması, sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı bölgelerde bulunan hastanelerdeki polis ve asker ablukasının kaldırılması. Sivillere yönelik gerçekleştirilen saldırı ve katliamların durdurulması. Sur'da bir sağlık koridoru oluşturulması ve aksayan sağlık hizmetlerinin gönüllü olarak yürütülmesi. Yaralıların durumlarını öğrenme ve acilen müdahale”

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler