1. HABERLER

  2. ÇÖPLÜK

  3. Sağlık camiasından küfür tepkisi
Sağlık camiasından küfür tepkisi

Sağlık camiasından küfür tepkisi

Diyarbakır Kamu Hastaneleri Genel Sekteri Doç. Dr. İbrahim Uygun'un, yardımcısına küfür ettiği iddialarına tepki gösterildi.

A+A-

Konuyu araştıracaklarını ifade eden Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, “ Eğer iddia doğruysa, ne gerekiyorsa yaparız. Gerekirse yasal yollara başvuracağız” dedi.Diyarbakır Kamu Hastaneleri Genel Sekteri Doç. Dr. İbrahim Uygun'un, yardımcısına geçen hafta makam odasında toplantı yaptığı sırada 'Bu dosyada imzası olanlara teker teker so….. görürsünüz' küfürler ettiği iddilarına sert tepki gösterildi.

“YASAL YOLLARA BAŞVURURUZ”
Diyarbakır son dönemlerde skandallarla gündeme geldiğini ifade eden, Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu şöyle konuştu, “Diyarbakır sağlıkta son dönemlerde, hep kötü anılıyor. Biz bu durumdan çok rahatsızız.Diyarbakır'da sağlık alanında her türlü sıkıntı yaşanıyor. İdare anlamında çok sıkıntı var. İyi yönetilmiyor. Son ortaya çıkan küfür söylemlerin orta çıkmasına şok oldu. Bu durumdan çok rahatsısız. Bu konuyu en inci ayrıntısına kadar araştıracağız. Eğer doğruyla sessiz kalmayacağız. Yasal yollara başvuracağız. Yasal anlamda da ne yapılamasıgerekiyorsa yapacağız.”

SİYASİ VE STK'LAR SAĞLIK SORUNLARINA EL ATMALI
Diyarbakır Doğu, Güneydoğu ve Ortadoğunun sağlık üssü olduğuna dikkat çeken Ensarioğlu sözlerini şöyle tamamladı;
“Sağlık açısından her yeni bir sıkıntı çıkıyor.Diyarbakır'da Doğu, Güneydoğu'nun veOrtadoğu'nun sağlık üssüdür. Ama sağlık hep sorunlarla gündeme geliyor. Buranın, İsmir, İstanbul, Ankara gibi metropol kentlerden ne eksiği var. Diyarbakır'nın batı şehirlerindeki gibi en iyi sağlık hizmetini vermesini istiyoruz. Sağlıkla ilgili siyasilerin ve STK'ların acil çözüm bulması gerekiyor. Gereken en iyi şekilde yapmalıdırlar.”

HABERE YORUM KAT