1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. ''Sağlık Çalışanlarıyla Yürüyoruz''
''Sağlık Çalışanlarıyla Yürüyoruz''

''Sağlık Çalışanlarıyla Yürüyoruz''

Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından ''Sağlık Çalışanlarıyla Yürüyoruz'' temalı yürüyüş düzenlendi.

A+A-
Sağlık çalışanlarının katılımı ile gerçekleşen yürüyüş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Seyrantepe Atletizm Pist Alanı'nda gerçekleştirildi. Etkinliğe Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Mehmet ASLAN, Sağlık il Müdürü Dr. Sait AVAR,  Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Toplum Sağlığı Merkezleri Sorumlu Hekimleri ve çok sayıda sağlık çalışanı katıldı.
 
Yürüyüş alanında bir basın açıklamasında bulunan Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Mehmet ASLAN; '' Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında Bakanlığımızca 2014 yılı Sağlıklı Yaşam ve Hareket yılı ilan edilmiştir.Fiziksel hareketsizliğin azaltılabilmesi için Sayın Bakanımızın talimatları ile 2014 yılı boyunca her ayın son Pazar günü Halk Sağlığı Müdürlüğümüzün koordinasyonunda yürüyüş etkinlikleri düzenlenecektir. Ocak ayının son Pazar günü olan bugün gerçekleştireceğimiz ''Sağlık Çalışanlarıyla Yürüyoruz'' temalı yürüyüş etkinliğimiz ile tüm toplumda sağlık çalışanları olarak fiziksel aktivite konusunda farkındalık oluşturmak ve örnek teşkil etmek amacıyla vatandaşlarımızı bizlerle birlikte yürümeye ve harekete davet ediyoruz''.dedi. 
 
Daha sonra yürüyüşe geçen katılımcılar, ''Geleceğe en iyi yatırım düzenli fiziksel aktivite alışkanlığıdır'', 2014 yılı Sağlıklı Yaşam ve Hareket yılı'', ''Sağlık için Hergün 10.000 Adım'', Sağlıklı Yaşam için Harekete Geçin'' Yazılı döviz ve afişler taşıdılar. Ayrıca Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından katılımcılara pedometre( adımsayar ) dağıtımı yapıldı.
 

HABERE YORUM KAT