1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sağlık çalışanlarından taşeron işçi protestosu
Sağlık çalışanlarından taşeron işçi protestosu

Sağlık çalışanlarından taşeron işçi protestosu

Bir grup sağlık çalışanı DÜ Hastanesi önünde "taşeron işçi"uygulamasına karşı basın açıklaması yaparak slogan attı.

A+A-

Dicle Üniversitesi (DÜ) Hastanesi önünde toplanan bir grup sağlık çalışanı "taşeron işçi" uygulamasını protesto etmek için basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasını okuyan Devrimci Sağlık İş Sendikası (Dev Sağlık İş) Diyarbakır Şubesi Başkanı Sedat Aydın, hükümetin yıl sonuna kadar kendilerini yakından ilgilendirecek yeni bir paketin meclisten geçirilmesinin planlandığını ve bu pakette güvencesiz çalışmayı yerleşik hale getirilmesinin yer aldığını iddia etti.

"Özel istihdam büroları işçiler için iş bulmayı değil, patronlar için köle bulmayı kolaylaştırmak için kurulan çağdaş insan ticareti pazarlarıdır" diyen Aydın,"Güvencesiz çalışma koşullarını derinleştirecek, işçilerin en temel haklarını gasp etmeye yönelik bu tür girişimler biz işçilerin kırmızı çizgileridir" şeklinde konuştu.

Aydın, şöyle dedi:

"Kıdem tazminatı hakkımızın gasbını, keyfi uygulama ve işten çıkarmaları ancak örgütlü gücümüzle engelleyebileceğimize tanık olduk.Şimdi haklarımızı gasp edecek, güvencesiz çalışmayı yaygınlaştıracak yeni saldırılar karşısında örgütlülüğümüzle duracak, bizim için hayati öneme sahip iş güvencemizi var gücümüzle savunacağız"

Sık sık slogan atan gruptakiler basın açıklamasının ardından  dağıldı.

HABERE YORUM KAT