1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sağlık çalışanlarına dönük şiddete tepki
Sağlık çalışanlarına dönük şiddete tepki

Sağlık çalışanlarına dönük şiddete tepki

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde bulunan Halis Toprak Vakfı Lice Devlet Hastanesi Başhekimi ile İdari ve Mali İşler Müdürü'nün iş başvurusunda bulunan bir kişi tarafından hastane içinde darp edilmesi, sağlık çalışanlarınca kınandı.

A+A-

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde bulunan Halis Toprak Vakfı Lice Devlet Hastanesi Başhekimi Halim Güler ile hastane İdari ve Mali İşler Müdürü Muhtesim Öger, personel alımı için başvuru yapan Zeki Ulucan adlı bir kişi tarafından hastane içerisinde darp edildi. Sağlık görevlilerine dönük yaşanan bu şiddet, SES Lice Temsilciliği üyesi sağlık emekçileri tarafından hastane önünde yapılan açıklama ile protesto edildi. Protestoya, Diyarbakır'da bulunan kimi sağlık örgütleri yöneticileri de destek verdi. 

Açılan "Korkmadık korkmuyoruz, susmadık susmuyoruz, şiddet kaderimiz değil" pankartı ile yaşanan şiddete dönük tepkilerini gösteren sağlık emekçileri adına konuşan SES üyesi Gülhan Tekin, son yıllarda sağlık alanında yaşanan şiddete dikkat çekti. Tekin, şiddetin sağlık ortamının bir öğesi haline geldiğini vurguladı.

Sağlık alanında yaşanan sorunların temel nedeninin 2002'de uygulamaya konulan "Sağlıkta Dönüşüm Programı" olduğunu ifade eden Tekin "Sağlıkta çalışmanın bir ekip işi olduğunu ve personel alındığında siyasi görüşe değil, emek ve niteliğine bağlı alınması gerekiyor" dedi. 

Saldırıya dönük yapılan kınamanın ardından sağlık emekçileri açıklamalarını noktaladı.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler