1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sağlığına Diyarbakır'da kavuştu
Sağlığına Diyarbakır'da kavuştu

Sağlığına Diyarbakır'da kavuştu

Diyabet hastalığı nedeniyle cinsel fonksiyonlarını yitiren A.E, tedavi olmak için Düzce'den iki saatlik mesafede bulunan İstanbul yerine Dicle Üniversitesi Hastaneleri'ne gelerek, iki günde sağlığına kavuştu.

A+A-

Diyabet hastalığı nedeniyle sertleşme sorunu yaşayan A.E. (51) tedavi olmak için Dicle Üniversitesi Hastanesi'ne geldi. DÜ Üroloji Anabilim Dalında tedavi gören A.E. takılan “Mutluluk Çubuğu” ile iki günde sağlığına kavuştu.

6 yıldan beri erkeklik işlevini yerine getiremeyen A.E, Düzce'den Diyarbakır'a gelerek penil protez yerleştirilmesi ameliyatı oldu. İki günde sağlığına kavuşarak taburcu olan A.E. (51), “Diyabet hastalığı nedeniyle 6 yıl önce sertleşme sorunu yaşadım. Bu nedenle psikolojim bozuldu. Benden 12 yaş küçük olan eşimle sorun yaşamaya başladım. Boşanma arifesine geldik. Bu sorunuma çareler aramaya başladım. İnternette gezinirken Dicle Üniversitesi Hastaneleri Üroloji Anabilim Dalı tarafından bir hastaya uygulanan penil protez (Mutluluk Çubuğu) ameliyatı haberini gördüm. Haberi okuyunca bu hastalıktan kurtulma umudum arttı.” dedi.

'Diyarbakır'ı tercih ettim'

Düzce'den iki saatlik mesafede olan İstanbul yerine Dicle Üniversitesi'ni tercih ettiğini ifade eden A.E, “Hastaneye gelir gelmez büyük ilgi gördüm. Beni kısa sürede ameliyata aldılar. Çok başarılı bir ameliyat geçirdim. İki gün içerisinde taburcu oldum. Çok memnunum. Mutluluk çubuğu beni eşimle boşanma arifesinden geri çevirdi. Benden hiçbir ek ücret alınmadı. Cebimden beş para bile çıkmadan sağlığıma kavuştum. Dicle Üniversitesi Üroloji bölümü yöneticilerine, Doktorlarına ve personeline kadar herkese teşekkür ediyorum. ” şeklinde duygularını ifade etti.

Dicle Üniversitesi Hastaneleri Üroloji Anabilim Dalı'nda ameliyata alınan A.E'ye yüzde 100 doğal işleve sahip 3 parçadan oluşan penil protez operasyonu uygulandı. Ameliyat sonrası mutluluktan gözleri dolan A.E, “Çok kötü günler geçirdim. Erkeklik görevimi yapamadığım için strese girmiştim. Şimdi kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum. Derdini sormayan dermanını bulamaz. Sorun yaşayan erkekler yuvalarının yıkılacağına gidip ameliyat olmaktan utanmasınlar.” diye konuştu.

30 kişiye uygulandı

Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Yaşar Bozkurt, Diyarbakır ve çevre iller başta olmak Türkiye'nin her tarafından kliniklerine gelen hastalar olduğunu ifade ederek, yaklaşık 30 kişiye penil protez operasyonu uyguladıklarını belirtti.

Operasyonu gerçekleştiren Yrd. Doç. Dr. Murat Atar bu operasyonların hemen tamamında normal fizyolojik fonksiyonları olduğu gibi taklit edebilen 3 parçalı penil protez kullandıklarını belirtti. Atar, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Hastalarımızı güler yüzlü, deneyimli ve ilgili personellerimizle, konforlu hastane odalarımızda misafir ederek sağlığına kavuşturup gönderiyoruz. Bunları yaparken de sağlık güvencesi olan hastalarımızdan hiçbir ek ücret talep etmiyoruz. ” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT