1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Sağır ve dilsiz numarası yapan dilenci, zabıta karşısında bülbül kesildi
Sağır ve dilsiz numarası yapan dilenci, zabıta karşısında bülbül kesildi

Sağır ve dilsiz numarası yapan dilenci, zabıta karşısında bülbül kesildi

Antalya’nın Alanya ilçesinde boynuna "sağır ve dilsiz" yazılı not asıp dilencilik yapan Ramazan K., zabıta ekipleri tarafından yakalandı. Hiçbir engelinin olmadığı anlaşılan dilenci zabıta ekipleri karşısında bülbül kesildi.

A+A-

Alanya’nın en işlek caddelerinden birinde denetleme yapan zabıta ekipleri şüphelendikleri bir dilencinin yanına gitti. Ramazan K. isimli dilencinin boyuna astığı ''sağır ve dilsiz'' yazısı zabıta ekiplerinin dikkatini çekti.

Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne götürülen dilencinin sağır ve dilsiz yazısına rağmen konuşmaya başlaması şaşırttı. Toplumun duygularını istismar eden dilencinin konuşma anları, zabıta tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Zabıtanın sorularını da cevaplayan Ramazan K., “Köyümüz yapıyor bu mesleği, mesleğimiz olmuş. Ne yapalım ekmek parasını çıkarıyoruz. Site görevlisi olarak çalıştım. Çeşitli işler yaptım ama bazı nedenlerle o işleri bırakmak zorunda kaldım. Dilenmek için insanların kalabalık olduğu yerleri seçiyoruz. Günlük 100-200 kişiye gidip gidiyoruz” dedi.

“Dilencilik yapmadığım için kız vermiyorlar"

Her dilencinin bölgesine ayrı ayrı arabalarla geldiğini söyleyen Ramazan K., “Sağır ve dilsiz değilim ama köyümüzün hepsi bu işi yapıyor. Köyde dilencilik yapmadığım için bana kız vermiyorlar. Keyfimden yapmıyorum” ifadelerini kullandı.

Üzerindeki paralara el konulan ve yasal işlem yapılan dilenci daha sonra serbest bırakıldı.

HABERE YORUM KAT