1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sağanak yağmur Diyarbakır'da hayatı felç etti
Sağanak yağmur Diyarbakır'da hayatı felç etti

Sağanak yağmur Diyarbakır'da hayatı felç etti

DİYARBAKIR- Diyarbakır’da, dün akşam saatlerinden beri etkisini gösteren sağanak yağış, kentte hayatı durma noktasına getirdi.

A+A-

Yoğun yağış nedeni ile bazı rögar kapakları, sıkışmanın etkisi ile patlayarak caddelere savrulurken, araç sürücüleri su birikintileri karşısında zor anlar yaşadı. 


Sonbahar mevsiminin son günlerde kendisini iyiden iyiye hissettirdiği Diyarbakır, dün akşam saatlerinden itibaren yoğun yağışa teslim oldu. Sabah saatlerine kadar aralıksız devam eden yağmur, kentte hayatı durma noktasına getirirken, vatandaşlar da iş yerlerine gitmekte zorluk çekti.

RÖGAR KAPAĞI PATLAMANIN ETKİSİNİ İLE CADDEYE FIRLADI


Öte yandan Kamışlı Bulvarı üzerinde bulunan bir rögar kapağı, sıkışma sonucu büyük bir gürültü ile patlayarak ana caddeye fırladı. Cadde ortasında bulunan rögar kapağı, sürücülere zor onlar yaşatırken, yapılan ihbar sonucu olay yerine gelen belediye ekipleri tarafından kaldırılarak yerine konuldu. Kentin bazı noktalarındaki kanalizasyon hatlarında da taşkınlar yaşandı.

ARAÇLAR SU BİRİKİNTİLERİNDE MAHSUR KALDI


Dün akşam saatlerinden başlayarak sabah saatlerine kadar aralıksız süren yağış, alt geçitlerde su birikintilerin oluşmasına neden oldu. Yenişehir ilçesinde bulunan Ofis Altgeçidi’ni kullanan sürücüler, su birikintisi karşısında büyük zorluk yaşadı. Araçların mahsur kaldığı yönünde yapılan ihbarın ardından bölgeye giden DİSKİ ekipleri su birikintisini tahliye etti. Araçlar, suyun büyük bir bölümünün tahliye edilmesi sonrası altgeçitten çıkabildi. DİSKİ ekiplerinin suyu tahliye etme çalışmaları devam ederken, Ofis Altgeçidi’nden araç trafiği kontrollü olarak sağlanıyor.


(YRT-MP-Y)

HABERE YORUM KAT