1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sadak: Askerin kent ormanı içinde ne işi var?
Sadak: Askerin kent ormanı içinde ne işi var?

Sadak: Askerin kent ormanı içinde ne işi var?

Şehir Plancıları Odası Diyarbakır Şubesi Genel Sekreteri Büşra Cizrelioğlu Sadak, Kent Ormanı arazisinin, hazineye ait olan bir bölümünün jandarmaya tahsis edilmesi kararından dolayı itirazda bulunacaklarını belirterek, “Askeri alanlarının Kent Ormanı içe

A+A-

Türkiye Mühendis ve Mimarlar Odası'na (TMMOB) bağlı Şehir Plancıları Odası Şubesi, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne ait hazine arazisinin jandarmaya verilmesine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na vereceği dilekçe ile itiraz edecek. 

TMMOB binasında gerçekleşen basın açıklamasını derneğe bağlı Şehir Plancıları Odası Diyarbakır Şubesi Genel Sekreteri Büşra Cizrelioğlu Sadak yaptı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin merkez Kayapınar ilçesinde oluşturduğu Kent Ormanı arazisinin, hazineye ait olan bir bölümünün jandarmaya tahsis edilmesi kararından dolayı itirazda bulunacaklarını söyleyen Sadak, “Askeri alanlarının Kent Ormanı içerisinde ne işi var? Askeri alanlarının Kent Ormanı içerisinde olması kabul edilemez. Kentin gelişme aksının tam ortasında planlanan bir askeri alan kent ve kentleşme demokratikleşme ekseninde kentli olumsuz etkilenecektir” dedi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler