1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Saç dökülmesine hacamatlı çözüm
Saç dökülmesine hacamatlı çözüm

Saç dökülmesine hacamatlı çözüm

DİYARBAKIR- Uzman haccam Kadri İşler, hacamat tedavisinin hasar görmüş saç köklerini yapılandırarak tekrar o bölgede saç çıkmasına yardımcı olduğunu söyledi.

A+A-

Yaklaşık 5 bin yıllık bir geçmişi olan, genellikle migren ve fıtık tedavilerinde uygulanan hacamatın saç dökülmesine de iyi geldiği bildirildi. Uzman haccam Kadri İşler, yaptığı açıklamada, hacamat tedavisinin bin yıllar önce yapıldığını belirtti. Hacamatın, alternatif uygulamaların başında geldiğini kaydeden İşler, modern tıbbın babası olarak bilinen Hipokrat’ın da keçiboynuzları ile hacamat tedavisi yaptığını dile getirdi. İbn-i Sina’nın kitaplarında hacamatın bir çok faydalarından bahsedildiğini aktaran İşler, "Günümüzde, modern tıp ile alternatif tıbbı birleştirerek vücuttaki detoks noktalarına uygulama yapıyoruz. Bunlar genelde akupunktur noktaları ile birlikte uygulanıyor. Hacamatın, migren, bel boyun fıtıkları, omurga fıtıkları, varislerde sülük kullanımı ile birlikte 70’e yakın hastalığa faydalı olduğu biliniyor" dedi.

SAÇ KÖKLERİNİ ONARIYOR


Hacamatın, saç dökülmelerine iyi geldiğini anlatan İşler, şunları söyledi:


"Kafanın yedi noktasına uygulama yaptığımız zaman deri altlarında, saç köklerinde yıpranma oluşmuşsa, deri altından hacamat ile alacağımız kan, ölü hücrelerinden oluşan atıl durumdaki kandır. Bu kanı aldığımız zaman vücut, metabolizma doğal olarak o bölgeye temiz kan göndererek saç köklerini besleyebiliyor. Tabi bu ölmüş saç köklerine çok faydalı olmayabiliyor fakat, hasar görmüş saç köklerini yapılandırarak tekrar o bölgede saç çıkmasına yardımcı oluyor."


(YRT-MP-HO-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler