1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ruhsuz futbol yenilgiye zemin hazırladı
Ruhsuz futbol yenilgiye zemin hazırladı

Ruhsuz futbol yenilgiye zemin hazırladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor, geçen Çarşamba günü sahasında oynadığı ilk erteleme maçını kaybetti ve bu sezonki ilk iç saha yenilgisini aldı.

A+A-
SELİM KAYA
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor, geçen Çarşamba günü sahasında oynadığı ilk erteleme maçını kaybetti ve bu sezonki ilk iç saha yenilgisini aldı.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'un Çarşamba günkü maçta Düzyurtspor'a yenilmesinin nedeni futbolcuların sahada ruhsuz bir şekilde gezmeleriydi. Ben bunu açık ve net bir şekilde gördüm. İnanın o maçta teknik direktör Coşkun Demirbakan ne yapsa, ne etse o takım, o gün o sahada yenilecekti.
Sanki futbolcular maça yenilmek için sahaya çıkmıştı. İzlenimlerim bu yönde…
 
Mücadele adına hiçbir şey yoktu
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesporlu futbolcular daha ilk dakikalardan itibaren galibiyet için iyi bir izlenim vermedi. Futbolcu dediğin biraz agresif olur, mücadeleci olur, koşar. Ancak bizim futbolcular 90 dakika boyunca sahada gezdi, durdu ve sanki maç bitsin de evimize gidelim şeklinde bir izlenim sergiledi. Futbolcuların ikili mücadelelerin büyük çoğunluğunu kaybetmeleri ve maç boyunca bir sarı kart bile görmemeleri galibiyet için ortaya bir şey koymadıklarını gösteriyor. Ben galibiyet için “çıkın sarı kart görün” de demiyorum. Ancak galibiyet için hırslı mücadele edince ister istemez bir veya 2 tane sarı kart çıkabiliyor.
 
Futbolcuların toparlanması lazım
Düzyurtspor karşısında oynanan futbol ile daha önceki iç saha maçlarında oynanan futbol arasında bir bağ bile yoktu. Futbolcular ruhsal yönden çökmüş gibiydiler. Fiziki olarak da çok güçsüz bir izlenim sergilediler. Bu nedenle diyorum ki, Düzyurtspor karşısında alınan yenilginin her hangi bir taktiksel boyutu yoktu. Tamamıyla futbolcuların fiziki yetersizliği ve ruhsal olarak kendilerini bu maça odaklamamalarıyla alakalı bir durumdu. Bu nedenle teknik heyetin de yapacağı pek bir şey yoktu.
 
Aksi halde bu takım…
Şimdi, bundan sonraki maçlar çok daha çetin ve sert geçecek. Bu nedenle Diyarbakır Büyükşehir Belediyesporlu futbolcuların fiziki ve ruhsal bakımdan kendilerini en kısa zamanda toparlamaları gerekiyor. Aksi durumda bu takım küme düşer.
 
Kaynak: Özgür Haber Gazetesi

HABERE YORUM KAT