1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Rojava'ya yardımlar sürüyor
Rojava'ya yardımlar sürüyor

Rojava'ya yardımlar sürüyor

Kayapınar Belediyesi tarafından Rojava halkına destek amacıyla başlatılan yardım kampanyası kapsamında toplanan 4 tır gıda maddesi bölgeye gönderildi.

A+A-
Kampanyanın başlamasıyla gönderilen tır sayısı 22 olurken, Kayapınar Belediye Eş Başkanları, yardım kampanyasını daha güçlendirerek devam ettireceklerini vurguladı.
 
Diyarbakır Merkez Kayapınar Beledeyesi tarafından insanlık dramı yaşanan ve ambargonun uygulandığı Rojava halkına destek amacıyla başlattığı yardım kampanyasına halkın ve kurumların desteği artarak devam ediyor. Yardım kampanyası kapsamında toplanan 4 tır gıda maddesi bölgeye gönderildi. Kampanyanın başlamasıyla gönderilen tır sayısı 22 oldu.
 
'Katliamlara duyarsız kalmayanız'
 
Yardımların devam edeceğini belirten Kayapınar Belediye Eş Başkanı Fatma Arşimet, “Halkamıza gösterdikleri duyarlılığına ve yardımların toplanmasında günüle çalışan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.
 
Başlattığımız yardım kampanyasında bir aylık kısa bir sürede gönderdiğimiz araç sayası 22 oldu. Yardım kampanyasını daha güçlendirerek devam ettireceğiz. Rojave'dan sonra çetelerin özellikle Şengal bölgesindeki saldırıları sonrası binlerce insanımız yerlerinden oldular. Yerlerinden olan bu insanlarımızın bir kısmını spor tesisimizde misafir ettik. Bu nedenle daha çok insani yardıma ihtiyaç duyulmakta. Tüm Dünya'ya sesleniyoruz bu katliamlara duyarsız kalmayanız “ çağrısında bulundu.
 
'Halkımız kazanacaktır'
 
Eş Belediye Başkanı Mehmet Ali Aydın ise yaptığı konuşmada, “ Çetelerin saldırıları karşı Kürdistan'ın dört parçasındaki halkımızı birleştirmiştir. Dört parçadaki sınarlar ortadan kaldırılmıştır. Halkımızın ulusal ruhla, ulusal birliktelikle ortak mücadelesiyle aslında Şeh Sait, Seyit Rıza ve Muzlum Doğan hayallerini, hedeflerini gerçekleştirmekteler.
 
Kürdistan halkı bir bütün olarak seferber olmuştur. Kürdistan'ın dört parçaya ayıran güçler ve bu gün o güçlerin maşası çeteler şunu iyi bilsin ki, Kürtler tek yürek, tek bilek birliğini sağlamıştır. Yiğit Kürtler dört parçada mücadelesini ve birlikteliğini güçlendirmiştir. Bu güçlerin tüm planlarını bozacak güçte ve iradeye sahiptir. Dayanışmayı gösteren tüm halkımıza teşekkür ediyoruz “ dedi.

HABERE YORUM KAT