1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Rojava'ya yardım kampanyasına devam
Rojava'ya yardım kampanyasına devam

Rojava'ya yardım kampanyasına devam

Kayapınar Belediyesi'nin Rojava'la halkıyla dayanışma amaçlı başlattığı yardım kampanyası kapsamında toplanan 5 tır gıda maddesi bölgeye gönderildi.

A+A-

Kampanyanın başlamasıyla gönderilen tır sayısı 27 oldu. Gönderilen yardımlarda en çok ihtiyaç duyulan çocuk maması ve içme suyu ağırlıklı.

Kayapınar Beledeyesi tarafından insanlık dramı yaşanan ve ambargonun uygulandığı Rojava ve Şengal halkına destek amacıyla başlattığı yardım kampanyası kapsamında toplanan 5 tır bölgeye gönderildi. Gönderilen yardımlar bölgede en çok ihtiyaç duyulan çocuk maması, içme suyu, gıda maddesi ve giyim bulunmakta.

Kampanyanın başlamasıyla gönderilen tır sayısı 27 oldu. Kampanya yürütme komisyonu tarafından yapılan açıklamada, “ Halkın yardım kampanyasına ilgisi ve desteği gün geçtikçe artmakta. Kampanyayı özellikle bölgede yaşanan trajedide en çok etkilenen çocuklar temel ihtiyaçlarının karşılanması kapsamında yoğunlaştırdık. Son gönderilen yardımlarda özellikle çocuk maması ve içme suyu ağırlıktaydı. Çünkü bu ihtiyaçlar şu anda en büyük ihtiyaçtır “ belirlemesinde bulunuldu.


 

HABERE YORUM KAT