1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Rojavalı aileye gıda yardımı
Rojavalı aileye gıda yardımı

Rojavalı aileye gıda yardımı

Kayapınar Belediyesi Diyarbakır'a göç etmek zorunda kalan 350 Rojavalı aileye gıda yardım kolisi dağıttı.

A+A-

Kayapınar Belediyesi Eş Başkanı Mehmet Ali Aydın, belediye olarak gelen ailelere her konuda destek olmanın öncelikleri olduğunu söyledi.

Kayapınar Beledeyesi Rojava ve Şengal halkıyla dayanışma amacıyla başlattığı yardım kampanyası devam ederken, Diyarbakır'a göç etmek zorunda kalan 350 Rojavalı aileye gıda yardım kolisi dağıttı.

Belediyenin başlattığı kampanyaya katkı sunan Diyarbakırlı bir işadamının belediye ulaştırdığı içinde pirinç, makarna, fasulye, mercimek, şeker, bulgur ve sıvı yağdan oluşan yardım kolileri Peyas ve Huzurevleri mahallelerinde ikamet eden 350 Rojavalı aileye dağıtıldı. Yardım paketlerinin dağıtımına Kayapınar Belediye Eş Başkanı Mehmet Ali Aydın, Başkan Yardımcısı Nihat Salmış, meclis üyeleri ve Peyas Mahalle Meclisi yöneticileri katıldı.

Rojava önceliğimizdir

Kayapınar Belediyesi Eş Başkanı Mehmet Ali Aydın, yardım dağıtımı sırasında ailelerle sohbet etti, sorunlarına dinledi. Aydın, “ Burada sizler misafir değilsiniz. Diyarbakır sizin evinizdir. Bu kentteki tüm insanlar sizlerine yüreklerini açmıştır. Belediye olarak her konudaki isteklerinizi yerine getirmek önceliğimizidir.

Bulunduğumuz mahallerdeki meclislerimizle diyalog içinde tüm ihtiyaçlarınız ve sorunlarını çözmek için arkadaşlarımız görevlendirilmiştir. Kürt gençleri Kürt halkının onuru ve Rojava'nın özgürlülüğü için büyük mücadele vermekteler.

Yakın bir zamanda özgür kılınmış topraklarınıza döndüğünüzde bizler gelip sizlere misafir olacağız. Belediye olarak başlattığımız yardım kampanyasıyla halkımızın büyük desteği ve özverisiyle bu güne kadar bölgeye 85 tır yardım gönderdik. Kampanyamız devam ediyor” şeklinde konuştu.


 

HABERE YORUM KAT