1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Rojava yardım kampanyasına yoğun ilgi
Rojava yardım kampanyasına yoğun ilgi

Rojava yardım kampanyasına yoğun ilgi

Kayapınar Belediyesi tarafından Rojava halkına destek amacıyla başlattığı yardım kampanyası kapsamında toplanan 4 tır gıda maddesi bölgeye gönderildi, belediye daha önce topladığı 6 tır gıdayı bölgeye göndermişti.

A+A-
Kayapınar Beledeyesi tarafından ambargonun uygulandığı ve çatışmaların son günlerde yoğunlaştığı Rojava halkına destek amacıyla başlattığı yardım kampanyasına halk yoğun ilgi gösteriyor.
 
Kampanyada toplanan 4 tır gıda maddesi bölgeye gönderildi. Belediye daha önce topladığı 6 tır gıdayı bölgeye göndermişti. Diyarbakır halkının kampanyaya desteğinin artarak devam ettiğini belirten Kayapınar Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Güngör,“ Rojava halkı ambargo ve çetelerin saldırılarına rağmen büyük bir onur mücadelesi veriyor. Tüm bu çabalar devrimi boğmak ve Kürtlerin kazanımlarını yok etmek isteniliyor. Belediye olarak başlattığımız kampanyaya halkımızın büyük bir desteği söz konusu. Kısa bir süre olmasına rağmen şimdiye kadar bölgeye 10 tır gıda maddesi gönderdik. Yardımlar geliyor ve yardımları göndermeyi sürdüreceğiz “ şeklinde konuştu.
 
Derneklerden kampanyaya destek
 
Diyarbakır'da faaliyet gösteren DİYAY-DER, ŞİVİ-DER, BİNGÖL-DER, MAZIDAĞI-DER, SİLVAN-DER, LİCE-DER, OMERYAN-DER, ERGANİ-DER, KULP NARLICA-DER ve ÇERMİK-DER yönetimleri kampanyaya destek vermek amacıyla satın aldıkları bir ton balık konservesiyle kampanyaya destek verdiler. Dernekler adına açıklama yapan Din Âlimleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DİAY-DER)Yöneticicisi Zayit Çiftkuran, Rojava'da insanlık dramı yaşandığını ve insanım diyen tüm kesimlerin buna sessiz kalmaması gerektiğini belirti. 
 
Taşeron işçilerden anlamlı destek
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ su ve kanal bölümünde çalışan 260 işçi, taşeron işçi olarak çalıştıkları firmalarının bayram nedeniyle kendilerini dağıttığı 260 gıda kolisini kampanyaya bağışladılar.
 
 
 

HABERE YORUM KAT