1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Rojava yardım kampanyasına destek
Rojava yardım kampanyasına destek

Rojava yardım kampanyasına destek

Kayapınar Belediyesi'nin Rojava ve Şengal halkıyla dayanışma amaçlı başlattığı yardım kampanyasına Almanya'da faaliyet gösteren Kıel Alevi Toplumu 50 bin Euro katkıyla destek verdi.

A+A-
Yardım kampanyasına DBP Elazığ İl Örgütü 3 kamyon gıda maddesi göndererek katkıda bulundu.
 
Kayapınar Beledeyesi'nin Rojava ve Şengal halkına destek amacıyla başlattığı yardım kampanyası yurt içinden ve yurt dışından destek artarak devam ediyor. Almanya'da faaliyet gösteren Kıel Alevi Toplumu yönetimi kampanyaya destek için Almanya'da üye ve duyarlı çevreler arasında başlattıkları kampanyayla 50 bin Euro topladılar. Dernek yönetimi Diyarbakır'a gelerek topladıkları parayla Kayapınar Belediyesi'nin temin ettiği 3 kamyonla satın aldıkları temel gıda maddesini Suruç'taki yardım komisyonuna teslim ettiler. Dernek yönetimi, yaşanan insanlık dramı karşısında kayıtsız kalamayacaklarını ve kısa bir süre içinde başlattıkları kampanyayı devam ettireceklerini belirtiler. Dernek yönetimi tüm kesimlerin daha çok duyarlılık göstermesi çağrısında bulundular.
 
DBP Elazığ İl Örgütü bir aylık süre içinde başlattıkları yardım kampanyasıyla 3 kamyon gıda maddesiyle topladı. Topladıkları yardımları Kayapınar Belediyesi'ne teslim eden DBP Elazığ İl Örgütü Sabahattin Çelik, “ Elazığ'da 1 aydır başlattığımız yardım kampanyasıyla 3 kamyon yardım topladık. Kayapınar Belediyesi yardımlarımızın bölgeye gönderilmesinde aracı oldu. Parti olarak yardım kampanyamız artarak devam edecektir “ açıklamasında bulundu.
 

HABERE YORUM KAT