1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Rojava ve Şengal için yardım kampanyası
Rojava ve Şengal için yardım kampanyası

Rojava ve Şengal için yardım kampanyası

Rojava Genel Komisyonu tarafından başlatılan "Rojava ve Şengal Halkına Yardım" kampanyası çerçevesinde Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde kampanya başlatıldı.

A+A-
DBP Bağlar İlçe Örgütü, Bağlar Belediyesi ve Mahalle Meclisleri tarafından organize edilecek olan kampanya, Bağcılar Mahallesi Eşit Özgür Yurttaş Derneği'nden yapılan açıklama ile başladı.
 
Bağcılar Eşit Özgür Yurttaş Derneği önünde yapılan açıklamaya Bağlar Belediyesi Eş Başkanı Eşref Güler, belediye meclis üyeleri, DBP Bağlar İlçe Örgütü Eş Başkanı Nezahat Ülker ve Eşit Özgür Yurttaş Derneği yönetimi ile üyeleri katıldı. Kampanya ile ilgili açıklama yapan Bağlar Belediyesi Eş Başkanı Eşref Güler, Diyarbakır genelinde Rojava ve Şengal Genel Komisyonu tarafından başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde Bağlar ilçesinde de kampanya başlattıklarını söyledi.
 
Güler, Rojava ve Şengal'da Kürt halkının katliam nedeni ile göç ettiğini ifade ederek, " Bu kardeşlerimiz zorla yerlerinden yurtlarından edildi. Kuzey Kürdistan'a gelen kardeşlerimiz için bu gün itibariyle süresiz bir yardım kampanyası başlamıştır. Halkımızın bu konuda duyarlı olmasını bekliyoruz" dedi.  
 
Açıklamanın ardında Bağcılar Mahallesinde DBP seçim otobüsünün katılımı ile yardım kampanyası başladı. Yardım kampanyasını yürüten kişilere okul çıkışlarında öğrencilerin sloganlarla destek vermesi dikkat çekti. 
 

HABERE YORUM KAT