1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Rojava Kantonları'ndan ziyaret
Rojava Kantonları'ndan ziyaret

Rojava Kantonları'ndan ziyaret

Rojava Afrin Kantonu Başkanı Hevi Mustafa ve Cizire Kantonu Başkan Yardımcısı Dr. Huseyin Azam, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret etti.

A+A-

Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar, Başkan Vekilleri Metin Aslan ve Mesut Altın ile yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan heyetle yapılan ikili görüşmelerde, Rojava ve Diyarbakır arasındaki ticaretin gelişmesi adına sınır kapılarının bir an önce açılması konusunda fikir birliğine varıldı.


Görüşmede konuşan DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar, sınır kapılarının kapalı olmasından dolayı özellikle temel ihtiyaçların Rojava'ya kaçak yollarla girdiğini, bu sebepten dolayı da fiyatların yüksek olduğunu belirtti.

Rojava halkıyla ortak bir kültüre sahip olduklarının altını çizen Sayar, gerek kültürel, gerekse de sosyal anlamda var olan ortaklığın ticari boyuta yansıması için sınır kapılarının açılmasının elzem olduğunu söyledi.

Sayar bu anlamda hükümetin ve de iş adamlarının bölgeye yatırım yapabilmesi için sınır kapılarının açılmasının önceliğine vurgu yaptı.

HABERE YORUM KAT