1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Rojava kampanyasına destek
Rojava kampanyasına destek

Rojava kampanyasına destek

Rojava kampanyasına destekKayapınar Belediyesi'nin Rojava ve Şengal halkıyla dayanışma amaçlı başlattığı yardım kampanyasına İstanbul'da yaşayan Doğubayazıtlı işadamları 6 tır kuru gıda ve temel ihtiyaç malzemesiyle kampanyasına destek verdi.

A+A-

Rojava ve Şengal yardım komisyonu üyeleri Kayapınar Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Salmış, Bağlar Belediye Başkan Yardımcısı Murat Satıcı ve meclis üyesi Davut Kesen işadamlarıyla birlikte Suruç ilçesine giderek yardımları Suruç Belediyesi'ne teslim ettiler.

Doğubayazıtlı işadamları adına açıklama yapan Vahit Arkan,” Başlatılan yardım kampanyasına katkı sunmak için üyelerimiz arasında başlattığımız kampanyayla 5 tır temel gıda maddesi ile Doğubayazıtlı kadın arkadaşlarımızın topladığı 1 tır çocuk mamasını yetkilileri teslim ettik.Yardımlarımız devam edecektir “ şeklinde konuştu.

Bu güne kadar 20 tır yardımı bölgeye gönderdiklerini belirten Doğubayazıtlı işadamlarından Erol Salman, “ Belediyemizin başlattığı kampanyayla katkı sunmak için üyelerimiz arasında kampanya başlattık. İçinde un, şeker, yağ ve çocuk maması alan 6 tır yardımı yetkilileri teslim ettik. Bu güne kadar bölgeye 20 tır yardım gönderdik. Yardımlarımız devam edecektir.

Tüm duyarlık insanlarımızı yardım yapmaya ve bölgenin yeniden inşası için daha çok katkı sunmayası çağrısında bulunuyoruz “ dedi.

Duyarlılığı artırmalıyız
Duyarlılığın bölgenin yeniden inşası için daha artırılması gerektiğini belirten Kayapınar Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Salmış,” Belediyeler olarak başlattığımız yardım kampanyasına Doğubayazıtlı arkadaşlarımız ilk günden bu güne gösterdikleri duyarlık için kendilerini teşekkür ediyoruz.

Kobani'de verilen onur ve özgürlük mücadelesi bölge çetelerden temizlenmiştir. Bu günden itibaren bölgenin yeniden inşası için daha çok çaba göstermememiz gerekir “ dedi.  (Diyarinsesi.org MY)

HABERE YORUM KAT