1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Rojava insan hakları heyeti Diyarbakır'da
Rojava insan hakları heyeti Diyarbakır'da

Rojava insan hakları heyeti Diyarbakır'da

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Rojava'da insan hakları çalışmaları yürüten 5 kişilik heyeti kabul ederek, insan hakları mücadelesinin ulvi bir mücadele olduğunu söyledi.

A+A-
Rojava'dan gelen ve Diyarbakır'daki kurum ve kuruluşları ziyaret eden Dilvin Ramazan, Xunav Ahmed, Xalid Ömer, Abdulbaki Ahmed ve Abdülmecit Abdulkerim'den oluşan 5 kişilik insan hakları heyeti, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'i makamında ziyaret etti. Heyet, hem Hewler'deki görüşmeleri hem de insan hakları mücadelesi yürütürkenki deneyimleri merak ettiklerini ifade ederken, Baydemir, insan hakları mücadelesinin ulvi bir mücadele olduğunu söyledi.
 
Halkla İlişkilerden Sorumlu Danışman ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Eşref Güler'in de hazır bulunduğu görüşmede Baydemir, Hewler görüşmelerinin iyi geçtiğini belirtti. Kürtlerin ittifakının hak ihlallerinin önlenmesinde önemli bir zemin yaratacağını ifade eden Baydemir, insan hakları mücadelesi yürüttüğü döneme ilişkin örnekler vererek, insan hakları mücadelesinin tarafsız ve mağdurdan yana olduğunu söyledi.

HABERE YORUM KAT