1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Rojava için bir koli de sen al
Rojava için bir koli de sen al

Rojava için bir koli de sen al

Rojava halkı ile yardımlaşma ve dayanışma için KESK Diyarbakır Şubeler Platformu, "Rojava için bir koli de sen al" kampanyasını yeniden başlattıklarını duyurdu.

A+A-

Yenişehir Belediyesi Rojava halkı için başlatılan “Fitre ve Zekatlarımızı Rojava Halkıyla Paylaşalım” şiarıyla yürütülen kampanya kapsamında ilçeye bağlı 15 köyden toplamda 65 ton buğday topladı. Toplanan yardımlar Rojava bölgesine ulaştırılmak üzere eş başkanlar tarafından kamyonlara yüklendi.


KESK Diyarbakır Şubeler Platformu, Rojava halkı ile yardımlaşma ve dayanışma için yeniden başlattığı "Rojava için bir koli de sen al" kampanyasına ilişkin Eğitim Sen binasında basın toplantısı gerçekleştirdi. Açıklama yapan KESK Diyarbakır Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Mesut Kılıçaslan, Kobanê'de DAİŞ çetelerine karşı YPG ve YPJ'nin öncülüğünde tarihe geçecek bir direniş gösterildiğini belirtti.


Kritik bir süreçten geçtiklerini dile getiren Kılıçaslan, Kobanê halkı ile dayanışma içinde bulunmak gerektiğinin altını çizdi. Kılıçaslan, "Kobanê'de insanlık düşmanı olan IŞİD ile savaş halen devam etmektedir. Savaş nedeniyle temel gıda maddelerine ihtiyaç duyulmaktadır. Kobanê halkının bu onurlu mücadelesinde kurmuş olduğumuz bu büyük insanlık köprüsünü daha da güçlendirmek için açılan banka hesap numaralarına bağışta bulunulması, Kobanê halkına bölgede yaşayan herkesin aşını paylaşması her türlü yardımı yapması gerekmektedir" dedi.


Tüm kesimlerin desteklerini beklediğini belirten Kılıçaslan,"Rojava için bir koli de sen al" kampanyasını yeniden başlattıklarını duyurdu. Tüm yurttaşları açtıkları hesap numaralarına gereken desteği vermelerini beklediğini dile getiren Kılıçaslan, halkın duyarlı yaklaşacağına inandıklarını belirtti.


Kampanyaya ilişkin banka hesap numaraları şu şekilde:


Vakıfbank IBAN Hesap Numaraları


TL: TR 67 0001 5001 5800 7303 5916 20


DÖVİZ: TR 36 0001 5001 5804 8015 5423 00


İş Bankası IBAN Hesap Numaraları

 


TL: TR 96 00 0640 0000 1830 3089 3306


USD: TR 03 00 0640 0000 2830 3021 28 71


Yenişehir Rojava halkıyla kucaklaşıyor


Kobané Merkez Komisyonu tarafından, Rojava halkıyla dayanışmak amacıyla başlatılan  “Fitre ve Zekatlarımızı Rojava Halkıyla Paylaşalım” kampanyası kapsamında Yenişehir ilçesi ve bağlı bulunan köylerden de 65 ton buğday toplandı. Yenişehir’e bağlı Tılham (Hantepe) köyünde köy halkı tarafından toplanan yardımın bir kısmını almak için köye gidip yardımları alan Eş başkan Selim Kurbanoğlu ve Ülkü Baytaş halkla birlikte çuvalları taşıyarak kamyonlara yüklediler.


Halkın büyük ilgi gösterdiği yardım kampanyası hakkında konuşan Selim Kurbanoğlu, Ramazan Ayı’nın tüm Kürt halkı için kutsal bir ay olduğunu ve İslam’ın kelime anlamının barış olduğunu belirtti. Halkın Ramazan Bayramını şimdiden kutlayan Kurbanoğlu” Temenni ediyoruz ki Müslümanların yoğun olarak yaşadığı Ortadoğu coğrafyasında bu ay vesilesiyle barış gelecektir” dedi. Bu barış ayında tüm Rojava bölgesinde halkın üzerinde yoğun bir vahşet yaşatılmak istendiğini belirten Kurbanoğlu,”Yaşatılmak istenen bu vahşeti engellemenin tek yolu tüm halkımızın Rojava ile kendi ekmeğini ve aşını paylaşarak dayanışma içerisinde olmasıdır” diye belirtti. Eş başkan, Kürt Halkının bu vahşeti unutmaması gerektiğine değinerek, Oruç Ayı nedeniyle hem uluslar arası kamuoyunun özelikle de İslam âleminin Rojava’nın bir kez daha sesini duyması gerektiğinin altını çizdi.


Yenişehir Belediyesi ve DBP Yenişehir İlçe Örgütü tarafından 15 köyde dayanışma amaçlı çalışmalarına devam ettiklerini belirten Kurbanoğlu, belediye olarak hedeflerinin 100 ton buğday yardımının olduğunu ve bu kampanyaya büyük bir ilgi göstererek destek veren halka teşekkürlerini iletti.
 
EURO:TR 13 00 0640 0000 2830 3021 2885

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler