1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Rojava halkıyla dayanışma çalışmaları
Rojava halkıyla dayanışma çalışmaları

Rojava halkıyla dayanışma çalışmaları

Kayapınar Belediyesi'nin Rojava ve Şengal halkıyla dayanışma amaçlı başlattığı yardım kampanyası kapsamında son iki haftada bölgeye 16 tır yardım malzemesi gönderildi.

A+A-
Belediyenin dört aydır başlattığı yardım kampanyasında bölgeye gönderdiği araç sayısı 90 oldu.
 
Kayapınar Beledeyesi çatışmaların yoğunlaştığı ve ambargonun uygulandığı Rojava Şengal halkına destek amacıyla başlattığı yardım kampanyası devam ediyor. Havaların soğuması ve zorunlu göç edenlerin sayısının artmasıyla belediye çalışmalarını yoğunlaştırdı.
Bu kapsamda son iki haftada bölgeye 16 tır yardım malzemesi gönderildi. Gönderilen yardımlarda ağırlıkla olarak temel gıda, çocuk maması, sağlık ürünleri, yatak ve kışlık giyecek. Belediyenin dört aydır başlattığı yardım kampanyasında bölgeye gönderdiği araç sayısı 90 oldu.
 
Sanayi esnafından kampanyaya destek
 
Belediyenin yardım kampanyasına Diyarbakır'daki kurum ve kuruluşların desteği devam ediyor. Diyarbakır 3.Sanayi Sitesi yönetim kurulu başlattığı kampanyayla site esnafı arasında topladığı parayla satın aldıkları 1 tır gıda maddesiyle kampanyaya destek verdi. 3.Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Kalkan, sanayi esnafı olarak yardım ve desteklerinin devam edeceği açıklamasında bulundu.
 

HABERE YORUM KAT