1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Roboskili ailelerden kadın birimine ziyaret
Roboskili ailelerden kadın birimine ziyaret

Roboskili ailelerden kadın birimine ziyaret

Roboski`de yaşanan katliamda yakınlarını kaybeden aileler Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kadın Birimini ziyaret etti. Kadın Birimi hazırladıkları Mutfak adlı tiyatro oyununu Anneler Günü`nde Roboski`de oynamaya karar verdi.

A+A-
mir'e taziye ziyareti için Diyarbakır'a gelen aileler Kadın Birimi Sorumlusu Müzeyyen Anık'la görüştü. Aileler adına konuşan Hikmet Alma kadın biriminin Roboski'ye yaptığı ziyareti oldukça anlamlı bulduklarını belirterek, kendilerine teşekkür ettik. Kadın biriminin getirmiş olduğu boya malzemeleriyle boş bir dükkanı boyamaları ve getirdikleri kitaplarla 34 Can Kütüphanesi'nin ilk adımını oluşturdukları için duydukları memnuniyeti dile getiren Alma, "Annelere armağan ettiğiniz 34 Can Anı Defteri ile ziyaretinizi taçlandırdınız" diye konuştu. 
 
Anneler Günü'nde Roboski'deyiz
 
Kadın Birimi Koordinatörü Müzeyyen Anık Aydın da kadın biriminin bu tarz çalışmaları sürdüreceğini belirterek, ilk aşamada götürdükleri bin kitap sayısını on bine çıkartmayı hedeflediklerini bildirdi. Kadın Birimi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için hazırladıkları Mutfak adlı tiyatro oyunundan söz eden Aydın, oyunu Diyarbakır'ın ardından Roboski'deki doğal ortamda oynamayı hayal ettiklerini aktardı.  Bunun üzerine Hikmet Alma da ilk kez Roboski'de bir tiyatro oynanacağı için heyecan duyacaklarını ifade ederek, "Özellikle bu oyunun kadın emeğiyle sahnelenmesi de oldukça memnuniyet verici olacaktır" dedi.
 
Oyunun Anneler Günü'ne denk gelecek şekilde ilk turnesini Roboski'de yapılması kararına varıldı.

HABERE YORUM KAT