1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Risk altında 500 çocuk!
Risk altında 500 çocuk!

Risk altında 500 çocuk!

Diyarbakır'da risk grubundaki 500 çocuğa danışmanlık ve rehabilite hizmeti verilecek.

A+A-

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ve Dicle 21 Gençlik Spor Kulubü Derneği tarafından yürütülen "Madde Bağımlıları Eğitim Spor ve rehabilite Merkezi" projesinin tanıtımı yapıldı.

Diyarbakır Söz'ün haberine göre Projenin danışmanı Bayram Müjde, bir kafede yaptığı açıklamada, projenin risk gurubundaki öğrencilere yönelik olduğunu anlattı. Projeyle risk gurubunda bulanan öğrencileri lisanslı sporcular yapıp takımlara yerleştirmeyi hedeflediklerini belirten Müjde, proje kapsamında 500 öğrenciye ulaşacaklarını kaydetti.

"MADDE BAĞIMLILARI

Projenin 105 bin lira bütçesi olduğunu söyleyen Müjde, "Proje kapsamında risk grubunda bulunan öğrencileri lisanslı sporcular yapıp takımlara yerleştirmeyi hedefliyoruz. Projede görevlendirilen arkadaşlarımızın çoğunluğu öğretmenlerden oluşmakta.Öğretmenlerimizin görev yaptıkları okullarda gözlemledikleri risk grubundaki öğrencileri belirleyerek projeye dahil ettik.

Çocuklara spor aktivitelerinin yanı sıra yurt içi geziler, seminerler düzenleyeceğiz. Problem yaşayan, risk grubundaki öğrencileri tespit edip onlarla birebir görüşmeler yapıyoruz. Projeyle bir yıl boyunca özel psikolojik danışman uzmanlar tarafından rehabilite çalışmaları yapılacak. Bu sayede çok yönlü olarak öğrencilerin sorunlarına yaklaşmış olacağız. Proje 12 ay boyunca sürecek" dedi.

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT