1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Rhode Islan Eyaleti'nde Diyarbakır tanıtıldı
Rhode Islan Eyaleti'nde Diyarbakır tanıtıldı

Rhode Islan Eyaleti'nde Diyarbakır tanıtıldı

Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş Amerika Birleşik Devletlerine gittiler.

A+A-

Kendisine gelen davet üzerine, Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş belediyeler arası ilişkileri geliştirmek için ABD'nin Rhode Island Eyaleti'ne gitti.

Rhode Island Eyaleti'nin Warwick Belediye Başkanı Scott Avedisian ve meclis üyeleri yapılan bu ziyaretin onuruna bir resepsiyon verdiler.  Resepsiyona Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, Warwivk Belediye Başkanı Scott Avedisian ve meclis üyeleri, aslen Diyarbakırlı olan ve ABD'de yaşayan Hakim Haiganush Bedrosian ve Abde'de yaşan Kürt yurttaşlar katıldı.

İki belediye başkanı, bundan sonraki zamanlara iki belediye arasında dostluk, iş birliği ve kültürel ilişkileri geliştirmek adına çalışmalar yapacaklarını belirttiler.Konuyla ilgili Abdullah Demirbaş şunlara değindi; “Yerel yönetimler olarak farklı ülkelerde ki ve farklı şehirlerde ki belediyeler ile kültürel ve sosyal ilişkiler geliştirerek yaşadığımız kenti daha ileri götürebilmek ve kentimizi geliştirmek için çalışıyoruz. Belediye olarak yaptığımız çalışmalar buralarda merak ediliyor ve bizden bu çalışmalarımızı anlatmamız isteniyor. Bizler kültürümüzü, dilimizi ve kimliğimizi tanıtmak ve anlatmak için çalışıyoruz.” dedi.

Ayrıca Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, Cuma günü Hardward Üniversitesi'nde “Değişen Ortadoğu'da Çok Dillilik, Çok Kültürlülük” konulu bir konuşma yapacak.

HABERE YORUM KAT