1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Resim ve Halk Oyunları kursları devam ediyor
Resim ve Halk Oyunları kursları devam ediyor

Resim ve Halk Oyunları kursları devam ediyor

Bağlar Belediyesi sosyal ve kültürel çalışmalar kapsamında başlattığı resim ve halk oyunları kursları devam ediyor.

A+A-

Bağlar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü yaz döneminde başlattığı resim ve halk oyunları kursları devam ediyor. Çocuk ve yetişkinlerin yoğun ilgi gösterdiği kurslar belediye’nin Ayşe Şan Parkı’ndaki Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün salonunda veriliyor.

Belediyenin kültürel çalışmaları hakkında bilgi veren Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı çalışma yürüten Müzik Öğretmeni Sezen Mercan, yaz döneminde başlayan kurslara yoğun ilgi olduğunu söyledi. Resim ve halk oyunları alanında 10 yaş ve üzerindekilere kurs verildiğini belirten Mercan, “İkişerli grup halinde kurslarımızı veriyoruz. Yetişkinlere ve çocuklara ayrı ve farklı günlerde kurs veriyoruz.  

Kurslarımıza çok fazla talep var. Bağlar Belediyesi Kültür Müdürlüğü adına yaptığımız bu çalışmalar da amacımız çocukların daha keyifli bir vakit geçirmesini sağlamaktır. Çocukların sosyal ve kültürel alanında gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Kurslarımız Eylül ayına kadar devam edecektir. Eylül ayında kurslarımızın ikinci dönemini de gerçekleştireceğiz. Şu anki mevcut sınıflarımız ikinci sınıf olarak devam edecektir. Yeni kayıtlarımız da devam ediyor’’ dedi.
 
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ndeki resim kursu gönüllü olarak Resim Öğretmeni Gülseren Doğan tarafından veriliyor.

HABERE YORUM KAT