1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Rengimiz sandığa yansısın
Rengimiz sandığa yansısın

Rengimiz sandığa yansısın

Diyarbakır’da seçim çalışmalarına hız veren Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyeleri, temaslarını sürdürüyor.

A+A-

 HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, Sur Belediyesi Eş Başkan Vekili İzzettin Candan ile birlikte, ilçedeki esnaf ve kahveleri  ziyaret etti. Milletvekili adayı Sibel Yiğitalp “İnadına Barış” diyerek ; “Her ne olursa olsun hep birlikte  sandığımızın başında olmalıyız” dedi.


HDP Diyarbakır Milletvekili adayı Sur’da bulunan esnaf ile kahvelerde  bulunana yurttaşları ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Aday'a Sur Belediyesi Eş Başkan Vekili İzzettin Candan’ın yanı sıra  YNK( Yekîtîya Niştimanîya Kurdistan) gençleri, HDP ve DBP Sur İlçe Örgütü ve yöneticileri ile Belediye Meclis Üyeleri eşlik etti.


Esnafla, yaklaşan seçim üzerine sohbet eden Yiğitalp. "7 Haziranda HDP olarak iyi bir sonuç çıkarmıştık. Ama AKP kendi iktidarını kuramadığı için tekrar seçime gidiyoruz. Bu yüzden de herkes sandığına sahip çıkmalı, oyunu kullanmalı ve çevresindekilere de kullanmalarını sağlasın" dedi.


Ayrıca Yiğitalp son zamanlarda yaşanılanların sorumlularının belli olduğu 1 Kasım da sesimizi rengimizi ve gücümüzü sandık da göstermeliyiz diye belirtti.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler