1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Remzi Dayan: 'Bizim suçumuz ne?'
Remzi Dayan: 'Bizim suçumuz ne?'

Remzi Dayan: 'Bizim suçumuz ne?'

Diyarbakır Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Remzi Dayan, istifa eden Yeni Diyarbakırspor eski başkanı Bedirhan Akyol'un açıklamalarına tepki gösterdi.

A+A-

 Akyol'un sözlerini talihsizlik olarak değerlendiren Dayan, kendilerine yöneltilen suçlamaların mesnetsiz ve haksız olduğunu savundu. Dayan,”Hakem kötü maç yönetmişse bunun bizimle ne ilgisi var?.Hakem atamalarını ASKF değil, MHK yapmaktadır. 25 yıldır sporun içinde olan birinin bunları bilmesi lazım. Eğer hakem art niyetli kararlar vermişse hesap soracağı yer ASKF değil hakemlerle ilgili kurullardır. Elinde bizimle ilgili belge varsa açıklasın, aksi takdirde insanları veya kurumları sırf gündeme gelmek için suçlamak dürüstlük değildir. Bedirhan Akyol, yıllarca spora emeğini ve parasını vermiş. Bunu inkar eden mi var?. Ama böyle suçlamalarla insanların üzerine giderse saygınlığı kalmaz,bu camiada dost da bulamaz.

'SEÇİMLE GELDİK SEÇİMLE GİDERİZ'

Geçen  sezon araba kiralayıp Ş.Urfa'ya kadar giderek  final maçında desteklemedik mi?. Bugüne kadar ASKF'den ne talebi olmuş da biz işine taş koymuşuz bunları açıklasın. Hiçbir kulübün iç işine karışamayız. Geçen yıl takım liderken hocasını gönderdi, 3 defa kadro değiştirdi, bu yıl yine transferler yaptı, kadro kurdu. Bunları bize danışarak mı yaptı?.Başarısız bir sonucun ardından faturayı alakasız yerlere çıkarmak yakışmaz. Biz babadan oğla değil seçilerek bu mevkiye gelmişiz. Bizi istemiyorlarsa karşımıza aday çıkarırlar, bizden fazla oy alır ve göreve gelir. Demokratik anlayış bunu gerektirmektedir. Kendisine aynı sertlikte cevap vermek istemem. Bu açıklamaları onun duygusallığına veriyorum. Hata yaptığını bir süre sağlıklı düşündükten sonra o da anlayacaktır.” dedi.