1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Rektör Adayı Talip Gül: Haince kalkışmayı lanetliyorum
Rektör Adayı Talip Gül: Haince kalkışmayı lanetliyorum

Rektör Adayı Talip Gül: Haince kalkışmayı lanetliyorum

Askeri darbe girişimine sert bir şekilde tepki gösteren Dicle Üniversitesi Rektör Adayı Prof.Dr Talip Gül, “Haince kalkışmayı lanetliyorum” dedi.

A+A-

Halkın sokağa çıkarak demokrasiye sahip çıktığını ifade eden, Dicle Üniversitesi Rektör Adayı Prof.Dr Talip Gül “Ülkemizin istikrarını hedef alan, birliğimizi ve huzurumuzu bozmaya yönelik olarak Türk Silahlı Kuvvetlerindeki bir grup FETÖ mensubu vatan haini tarafından ülkemizin makamlarına ve sivil vatandaşlarına karşı yapılan terör saldırısını şiddetle kınıyorum Başta Cumhurbaşkanımızın güçlü iradesi ve tüm milletimizin resmi ve sivil yapıları ile birlikte bu hainliğe karşı dimdik ayakta durmaları ile bu hain girişim bertaraf edilmektedir.

Demokrasiyi, Hukuk Devletini ve en temel insan hakkı olan yaşama hakkını hedef alan, bu hain girişimi şiddetle kınıyor ve lanetliyorum. Bu hain girişime karşı, demokrasi mücadelesinde canını ortaya koyarak ülkesine sahip çıkan ve bu uğurda hayatını kaybeden vatansever insanlarımıza Allah’tan rahmet, yaralananlara de acil şifalar diliyorum. Bu menfur saldırıyı düzenleyen insanlık düşmanlarının en kısa zamanda yakalanarak Türk adaleti önünde hesap vereceklerine inancım tamdır. Milletimizin bir daha böyle haince girişimlere maruz kalmaması ve devletimizin tüm kurumlarından FETÖ Terör Örgütü destekçilerinin temizlenmesi için bütün varlığımızla Devletimizin ve Hükümetimizin yanındayız, ayaktayız ve duacıyız” diye konuştu. 
 

HABERE YORUM KAT