1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ranya Heyeti Diyarbakır'da
Ranya Heyeti Diyarbakır'da

Ranya Heyeti Diyarbakır'da

DİYARBAKIR- Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Süleymaniye'nin Ranya kentinden Belediye Başkanı Sardar Ahmed Jwamer, Ranya Kaymakamı Şerwan Mirza Kadir'in de bulunduğu bir grup, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hafize İpek'i ziyaret etti.

A+A-
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hafize İpek, Ranya ile Diyarbakır arasında kardeşlik köprüsü oluşturmak ve işbirliği yapma amacıyla gelen heyeti Genel Sekreter Fahrettin Çağdaş ile birlikte karşıladı.
 
Ranya Belediye Başkanı Sardar Ahmed Jwamer, Ranya halkı için Diyarbakır'ın kutsal bir kent olduğunu belirterek, Ranya'da Amed Parkı ve Amed Kütüphanesi'ni açmak istediklerini, bunun için kültürel işbirliği yapma arzusunda olduklarını ifade etti. Ranya'nın 1991'deki Saddam zulmü sırasında direnişin kalesi olduğunu ve bölge açısından da önemli bir şehir olduğunu anımsatan Jwamer, "Kürtler için önem taşıyan başka bir kente, gelmekten mutluluk duyuyoruz" dedi.
 
İpek ise Kürtler arasındaki birliğin Ortadoğu ve bölge barışına katkı sunacağını söyledi. Seçim sürecinde olduklarını ve bunun için yoğun bir çalışma yaptıklarını hatırlatan İpek, seçimlerin başarısının dört parçadaki tüm Kürtleri olumlu yönde etkileyeceğini ifade etti.
 
(ÜN-YRT-Y)
 
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT