1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ramazan'ın otopsisi yapılmadı iddiası
Ramazan'ın otopsisi yapılmadı iddiası

Ramazan'ın otopsisi yapılmadı iddiası

Şırnak'ın Güçlükonak ilçesinde çobanlık yaparken bugün bulduğu cismin patlaması üzerine hayatını kaybeden Ramazan Yıldız'ın(12) otopsisi yapılmadı.

A+A-

Diyarbakır adliyesi önünde saatlerdir bekleyen küçük Ramazan'ın akrabaları nöbetçi savcının yapması gereken otopsiyi yapmadığını belirterek, "Saat 20.00'dan 21.30'a kadar savcıya ulaşmaya çalıştık. Evde olduğunu ve otopsiyi yarın yapacağı haberini gönderdi. Hem bizi hem de çocuğumuzun cansız bedenini bir gün boyunca bekletmek doğru mu yetkililere soruyoruz." dediler.

Alınan bilgiye göre, Şırnak'ın Güçlükonak ilçesine bağlı Akdizgin köyü kırsalında çobanlık yapan Ramazan Yıldız bulduğu yumurta büyüklüğündeki cismi taşa vurduğu sırada patladı. Sağ tarafı parçalanan Ramazan Yıldız kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Cizre Cumhuriyet Başsavcılığı otopsi yapılması için cesedin Diyarbakır'a götürülmesini istedi. Yıldız ailesinin maddi durumunun kötü olması nedeniyle Cizre'deki savcılar adliyedeki araçlardan biriyle cenazeyi Diyarbakır'a gönderdi.

Ramazan Yıldız'ın cenazesiyle Diyarbakır'a gelen Yıldız ailesinin 4 ferdi 1,5 saat uğraştan sonra nöbetçi savcıya ulaştığını iddia etti. Ramazan'ın amcası Hacı Yıldız, nöbetçi savcının evde olduğunu ve bu saatte otopsi yapamayacağı haberini kendilerine gönderdiğini ileri sürdü. Yıldız şu iddialarda bulundu: "Biz maddi durumumuzu da anlattık. Çünkü otelde kalacak paramız bile yok. Otopsinin bir an önce yapılarak bizim Şırnak'a dönmemiz gerektiğini söyledik. Ancak nöbetçi savcının otopsi yapacak heyeti toplayamayacağını bildirdi. Bize cenazenin evraklarla bırakılıp sabah gelmemizi istedi. Şimdi yetkilileri soruyoruz. Nöbetçi savcı ne için nöbetçidir, görevini akşam yapmayacaksa ne zaman yapacaktır. Bizim çocuğumuz öldü perişan olduk, bir daha perişan olmamızı hangi vicdan sahibi ister." şeklinde konuştu.

Bu arada Yıldız ailesinin Diyarbakır'da kalacak yer aradığı öğrenildi.

HABERE YORUM KAT