1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ramazan Tugay'dan "Gecekondu" açıklaması
Ramazan Tugay'dan "Gecekondu" açıklaması

Ramazan Tugay'dan "Gecekondu" açıklaması

Önümüzdeki hafta sonu Ankara'da oynanacak karşılaşma için dün yayınlanan dostluk mesajları ile ilgili Ramazan Tugay'dan açıklama geldi.

A+A-

Tugay yaptığı açıklamada, hafta sonu Ankaragücü ile deplasmanda karşılaşacak Amedspor maçı öncesi bir dostluk girişiminde bulunduğunu ancak bazı çevrelerin bunu farklı yerlere çekildğini üzüntüyle gördüğünü söyledi.

Ramazan Tugay, sözlerinin ve o açıklamanın arkasında olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Burada yapılan iş sadece futbolun güzelliği etrafında, sahalarımızda ve tribünlerde olan ırkçı tutumların, saldırıların, bizlere yapılan olumsuzlukların önüne geçmek için, şahsım olarak girişimde bulundum. Yıllardır dost diyerek görüştüğümüz, kapımızı, kentimize misafir ettiğimiz insanlara hafta sonu Ankara'da yine dostluk ve kardeşlik söylemleriyle girişimde bulunduk. Konuşmalarımız hepsi ortada. Biz herkese bu eli uzatırız, geri çevrilmişse ne yapabiliriz. Bakın bizler insanız ve dostumuza dostuz çünkü biz medeniyetler  şehri olan Diyarbakırın evlatlarıyız.


BİZ HER KESE DOST ELİNİ UZATIYORUZ
Spor sahaları siyasi ırkçı faşist yeri olmadığını çünkü spor sahaları dostluk kardeşlik ve barış yeri olduğu için bende Gece kondu gurubuna ve gurubun bşk olan Koray Akdoğana dostluk eli uzatım ve ikimiz birden Diyarınsesine sporun barış kardeşlik olduğunu tüm herkese göstermek adına birlikte bir açıklama yaptık
Ama daha sonra kendi sayfasında böyle bir haberin olmadığını ve yalan olduğunu söylemesi gerçekten beni derinden üzdü ama şunu belirtmek isterim ki ben hiç kimse adına ne açıklama yaparım nede üstüne iftira atarım.
Dostluk kolay bir şey değil çünkü herkes dostluğun ne olduğunu anlamaz.
Not koray Akdoğan isterse kendisi ne konuşmusa kendisine göndere bilirim çünkü ben, bu işlere 30 yıl emek vermiş insanın yüzüne bakabilecek karaktere sahip biriyim. Herkese saygılar sevgiler"

HABERE YORUM KAT