1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Ramazan pidesi fiyatı ne kadar olacak?
Ramazan pidesi fiyatı ne kadar olacak?

Ramazan pidesi fiyatı ne kadar olacak?

Geçtiğimiz Ramazan ayında 1,5 lira olan ramazan pidesinin fiyatı merak konusu... Ramazan pidesi fiyatı ne kadar olacak? merak edenler için detaylar.

A+A-

İstanbul ve Türkiye'nin diğer şehirlerinde geçen yıl 1,5 lira olan Ramazan pidesinin fiyatı henüz belirlenmedi. İzmir Fırıncılar Odası Başkanı Fikri Sırtı 18 Haziran'dan itibaren satışına başlanacak ramazan pidesinin 300 gr olacağını fiyatının ise önümüzdeki günlerde belirleyeceğini söyledi.

'PİDEYİ FIRINDAN ALIN' ÇAĞRISI
 
İzmir Fırıncılar Odası Başkanı Fikri Sırtı ekmek ve ramazan pidesi konusunda vatandaşlara alışverişini fırınlardan yapma çağrısında bulundu.
 
İzmir Fırıncılar Odası Başkanı Fikri Sırtı, Manisa'da geçtiğimiz günlerde ahırda üretilen ekmeklerin ele geçtiğini hatırlatarak, İzmir'de her gün 300 bin Kaçak ekmeğin sokaklarda, kaldırımlarda, pazar yerlerinde, cami önlerinde satıldığını belirtti.

'EKMEĞİN SOKAKLARDA SATIŞI YASAK'
 
Sırtı, "Bu ekmeğin 60 bini Manisa Yunus Emre İlçesindeki bu ahırda üretilip İzmir'e getiriliyordu. Bu yakalanınca kente kaçak giren ekmek sayısı böylelikle 240 bine düştü. Sağlıksız ortamda kalitesiz malzeme ile ekmek üretimine önüne geçmek için denetimler sıklıkla yapılmalı. Ekmeğin sokaklarda satışı yasak. Mutlaka ekmek fırınından alınmalı" dedi.
 
İzmir'de günlük 3 milyon ekmek tüketimi bulunduğunu hatırlatan Sırtı, "Unlu mamul satılan iş yerlerinin ekmek üretim ya da başka yollardan temin ederek ekmek satışı yapması kanunen yasaktır. Ekmek fırıncı esnafının işidir. Özellikle Buca tarafında bu sıkıntılar yaşanıyor. Buca ilçesinde 28 ekmek fırınına karşı 65 unlu mamul satışı yapan iş yeri var. Yasaya göre unlu mamullerin ekmek satışı yapmamasına rağmen işyerleri mühürleri sökerek ekmek satışlarını sürdürüyor. Satışa devam edenler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağız" dedi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler