1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ramazan Dolayısıyla kente akın eden dilenciler
Ramazan Dolayısıyla kente akın eden dilenciler

Ramazan Dolayısıyla kente akın eden dilenciler

Ramazan ayını fırsat bilerek il ve ilçelerden dilenmek için kente gelenlere aman vermeyen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, Dicle Üniversitesi’nin arkasındaki bölgede dilenciler tarafından kurulan 35 çadırı boşalttık

A+A-

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri dilenmek amacı ile kente gelen dilencilere aman vermiyor. Dicle Üniversitesi arkasındaki gölete yakın bölgede dilencilerin yaşadığı 35 çadır boşaltılarak kentin dışına çıkarıldı.

Konuya ilişkin bilgi veren Zabıta Daire Başkanı Reşat Bakan kente dilenmek amacı ile Adana, Urfa, Maraş, Hatay ve Van’dan dilenmek amacı ile çok sayıda dilencinin kente akın ettiğini söyledi. Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri olarak hem kent içinde hem kent dışından gelen dilencilere karşı bir çalışma başlattıklarını söyledi. Kent dışından gelen dilencilerin şehir merkezinin dışında kurdukları çadırlara dikkat çeken Bakan, tespit ettikleri çadırları hemen boşaltıp kentin dışına çıkardıklarını belirtti.  İnsanların dini duygularının istismar edildiği bu sektörün özellikle Ramazan ayında büyük bir artış gösterdiğine değinen Bakan, yurttaşları da uyararak gördükleri her dilenciye para vermemelerini istedi. Dilencilere verilen her paranın insanları bu sektöre yönlendirdiğine işaret eden Bakan, insanların bir süre sonra bunu meslek edindiklerini söyledi.