1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Ramazan Bayramında kırgınlar dargınlar barışmalıdırlar'
'Ramazan Bayramında kırgınlar dargınlar barışmalıdırlar'

'Ramazan Bayramında kırgınlar dargınlar barışmalıdırlar'

Togo Cumhuriyeti Türkiye Fahri konsolosu İş adamı Ali İhsan Kaya , Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

A+A-

Kaya, evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu azaptan kurtuluş olan mübarek Ramazan ayını geride bırakarak, sevgimizi, umutlarımızı, kardeşlik ve dostluğumuzu, mutluluğumuzu ve kederlerimizi paylaşma, bütün bir toplum olarak kaynaşma günü olan bayrama ulaşmanın huzur ve sevincini yaşadıklarını belirtti.

Bayramların, her yıl gelip geçen sıradan günler olmaktan öte, dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği, barış, sevgi ve esenliğin dalga dalga toplumun bütün kesimlerine yayıldığını da kaydeden Kaya, "Ben’i” 'biz' yapan yüce dinimizin rahmet kaynaklı çağrısına kulak verilip, yanı başımızdakinin fark edildiği ve gözetildiği, toplumda açılan sosyal yaraların sarıldığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın yeniden güç kazandığı çok özel günler olduğunu söyledi. 

Mesajının devamında “Bayramlarda, sevgi, saygı, özveri, fedakârlık ve güzellikler adına ne varsa harmanlayıp bunları gönülden gönüle sunabilmeliyiz. Farklı anlayışlarından dolayı insanları yargılamadan, sınıflandırmadan ve ötekileştirmeden gönül kapılarımızı birbirimize açmalı, aramıza koyduğumuz mesafeleri kaldırarak şefkat ve merhamet elimizi birbirimize uzatmalıyız. Varlık sebebimiz ve hayır dualarına her zaman muhtaç olduğumuz aile büyüklerimizi ziyaret etmeli, çocukları sevindirmeliyiz. Milletimizin ve İslam âleminin Ramazan Bayramını kutluyor, bu bayramın hepimize, bütün insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT