1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ramazan ayı yardım kampanyası başladı
Ramazan ayı yardım kampanyası başladı

Ramazan ayı yardım kampanyası başladı

Ramazan ayı hazırlıkları kapsamında Büyükşehir Belediyesi , ihtiyaç sahipleri için yardım kampanyası başlattı. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığının düzenlediği yardım kampanyası Ramazan ayı boyunca devam edecek.

A+A-

Yardım yapmak isteyen yardımseverler belediyemizin oluşturduğu banka hesabına nakdi yardımda bulunabilir…

 Büyükşehir Belediyesi , Ramazan ayında dezavantajlı gruplar, yoksullar ve mesaide olan yurttaşların iftar vakti yemek ihtiyaçlarını karşılamak için, Batıkent Meydanı, Şeyh Sait Meydanı, Ulu Camii önü ve Dicle Üniversitesi olmak üzere kentin 4 farklı noktasına iftar çadırı kurdu. Ayrıca  iftar çadırından faydalanamayacak yoksul ailelere belediyemiz “Ramazan Paketi” dağıtacaktır. Ramazan ayında paylaşma ve dayanışma kültürünü ön plana çıkarmak için belediyemiz, düzenleyeceği etkinlikler kapsamında Teravih vaktinde kentin çeşitli camilerinde bir ay boyunca her akşam meyan kökü (Ava Suse) ikram edecektir.   

Paylaşma ve dayanışma kültürünü ortaya çıkarmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığımızın, her Ramazan ayında düzenlediği yardım kampanyası da başladı. Aşını ve sofrasını kent halkıyla paylaşmak isteyen hayırseverler belediyemizin yardım kampanyası amacıyla oluşturduğu VakıfBank TR19 0001 5001 5800 7303 5855 97 numaralı hesaba nakdi bağışlarda bulunabilirler. Kentin 4 farklı noktasına kurulan iftar çadırlarının maliyetlerini karşılamak isteyenler, çadırların kişi sayısı ve maliyeti şu şekildedir,

Şeyh Sait (Dağkapı) Meydanı : 500 Adet Yemek Maliyeti 1 Günlük   5 bin TL

Batıkent Meydanı : 550 Adet Yemek Maliyeti 1 Günlük  5 bin 500 TL

Ulu Camii : 350 Adet Yemek Maliyeti 1 Günlük  3 bin 500 TL

Dicle Üniversitesi : 300 Adet Yemek Maliyeti 1 Günlük  3 bin TL

Dicle Üniversitesi : 200 Adet Sahur Yemek Maliyeti 1 Günlük 2 bin TL.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler